Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 03 styczeń 2022

W kwietniu 2020 roku inspektorzy sanitarni ujawnili, że część przedsiębiorców pomimo lockdownu dalej prowadziła swoją działalność. Na podstawie przepisów w sprawie przeciwdziałania pandemii COVID-19 zostali oni ukarani karami finansowymi. Niektórzy się odwołali do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W grudniu – po półtora roku - Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał kilka korzystnych dla przedsiębiorców wyroków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z danych ,,Rzeczypospolitej” wynika, że po zatwierdzeniu taryf przez Urząd Regulacji Energetycznej ceny gazu dla gospodarstw domowych wzrosną od 41 do nawet 58%, w przypadku spółdzielni mieszkaniowych wzrosty mogą wynieść jednak nawet kilkaset procent. Zdaniem posła Pawła Olszewskiego za tych ostatnich odbiorców winę ponosi luka prawna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od soboty obowiązuje nowy, znacznie bardziej srogi taryfikator mandatów, dzień później (2 stycznia) przekonał się o tym 37-letni inowrocławianin, który ulicą Poznańską gnał 126 km/h, co trzeba określić za wyjątkowo nieodpowiedzialne. Prędkość zmierzyli mu policjanci z inowrocławskiej drogówki.

Opublikowano w Inowrocław

Od 31 grudnia obowiązki prezesa Wojskowych Zakładów Lotniczych objął Marcin Nocuń, który zastąpił Wojciecha Kotlarka, który to z kolei powołany został do Rady Nadzorczej spółki. Nocuń obowiązki prezesa ma pełnić czasowo, do czasu wyboru nowego prezesa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wszystko na to wskazuje, że dość płynnie przejdziemy z czwartej fali koronawirusa w falę piątą – podkreślił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Poinformował, że w Polsce są potwierdzone 52 przypadki zakażenia wariantem omikron i że ta odmiana koronawirusa jest bardzo zakaźna i dość szybko zdominuje wariant delta.

Opublikowano w Regionalne

W sierpniu 2020 roku z funkcji ministra zdrowia zrezygnował Łukasz Szumowski. Zastąpił go wówczas urzędujący do dzisiaj minister Adam Niedzielski. Wówczas media spekulowały, że pod uwagę brano nazwisko bydgoskiego posła, przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia Tomasza Latosa. Ciekawe kulisy zdradza były wiceminister ds. nauki Wojciech Maksymowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu