Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 30 styczeń 2022

- Jak zagłosują na tak, to chce ich zabić - tymi słowami na płycie Starego Rynku Bydgoszczy zwracał się do parlamentarzystów popierających walkę z pandemią Wojciech O., aby potem dodać - Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci. Poseł Paweł Olszewski zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury, w związku z zapowiedzią pozbawienia życia. Pojawiają się też głosy zdziwienia, że policja nie zareagowała.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę po godzinie 22 na liczniku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebita została kwota 100 mln zł. Tuż przed godziną 23 było to niespełna 107 mln zł, a to jeszcze nie koniec liczenia i przypływu nowych środków. ,,Przejrzyj na oczy” - to hasło tegorocznego finału, dedykowanego poprawie standardów diagnostyki i leczenia wad wzroku wśród dzieci.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 30 styczeń 2022 19:36

Suzuki Puchar Polski pojechał do Polkowic

Koszykarki BC Polkowice wywalczyły trzeci historyczny Puchar Polski. Turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski zorganizowała Bydgoszcz. Gospodynie z klubu Polskie Przetwory Basket25 dotarły do półfinału.

Opublikowano w Sport

Obecnie do polskich szpitali, pomimo bardzo dużych wzrostów zakażeń Omikronem, trafia coraz mniej chorych z masywnym zapaleniem płuc – powiedział PAP szef WIM gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak. Dodał, że realizuje się pozytywny scenariusz wychodzenia z epidemii i - w jego ocenie - niebawem z powodzeniem będzie można traktować koronawirusa podobnie, jak inne, powszechnie znane wirusy, odpowiedzialne za występowanie sezonowych infekcji układu oddechowego.

 

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu