Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 31 styczeń 2022

Próba wpływania na parlamentarzystów poprzez groźby śmierci to zamach na fundamenty demokracji, a także na polską państwowość. Dlatego nie możemy przejść bez echa wobec tego co wydarzyło się w sobotę na Starym Rynku. Mamy prawo domagać się od służb państwowych zdecydowanego działania w obronie Rzeczypospolitej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 31 styczeń 2022 21:26

Policja zatrzymała patostreamera Wojciecha O.

W sobotę podczas wiecu na Starym Rynku w Bydgoszczy Wojciech O. wprost groził parlamentarzystą śmiercią - Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci- podburzał tłum Wojciech O., po czym tłum skandował - Śwmierć, śmierć! W poniedziałek wieczorem mężczyzna został zatrzymany przez bydgoską policję. We wtorek ma usłyszeć zarzuty.

 

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Śmierć, śmierć, śmierć” - tak skandował w sobotnie popołudnie tłum na Starym Rynku w Bydgoszczy, po tym gdy Wojciech O. zapowiedział tworzenie list śmierci wobec posłów, jednocześnie sam stwierdzając, że będzie zabijał. Na poniedziałkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia nawiązał do tego poseł Jan Szopiński, który wniósł o przerwę w obradach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas sobotniej manifestacji na Starym Rynku Wojciech O., internetowy patostreamer trzymając kija w ręku groził posłom śmiercią jeżeli ci zagłosują za dodatkowymi restrykcjami pandemicznymi. Wcześniej grożono też prezesowi związku pracodawców ,,będzie wisiał”. Bydgoska policja informuje nas, że materiał z tego zgromadzenia przekazany został dzisiaj prokuraturze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Już ponad 51 tys. zł chce zapłacić osoba, które chce spędzić w Brukseli popołudnie z europosłem Radosławem Sikorskim oraz zjeść z nim kolację. Te pieniądze zasilą 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to lokalnie absolutny hit, ale to nie koniec tej licytacji, bowiem zakończy się ona dopiero we wtorek, stąd też ta kwota może jeszcze urosnąć.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Polsce widzimy, że choć Omnikron zwiększa liczbę zakażeń na COVID-19, to przebieg infekcji jest lżejszy, stąd też mamy w styczniu znaczny spadek liczby zgonów w stosunku do grudnia. Tymczasem w Sejmie trwają dyskusję nad regulacjami prawnymi, które miałyby ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii, chociażby poprzez bardziej powszechne testowanie pracowników.

Opublikowano w Regionalne

Z danych podanych przez inowrocławski sztab WOŚP w niedzielę tuż przed północą wynika, że zebrano ponad 133,4 tys. zł. To kwota wstępna, bowiem nie podliczono wszystkich puszek stacjonarnych. Rok temu finał zamknięto kwotą nieznacznie przekraczającą 100 tys. zł, mamy zatem nowy inowrocławski rekord.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 31 styczeń 2022 12:30

Nadia spowodowała w miejskich parkach spore szkody

W weekend Polska borykała się ze skutkami orkanu Nadia, który z największą mocą uderzył w nocy z soboty na niedzielę. Wiatr w porywach sięgał nawet 100 km/h. W Bydgoszczy obyło się bez groźniejszych dla ludzi sytuacji, orkan natomiast zniszczył kilka grubych drzew.

Opublikowano w Bydgoszcz

Amerykańska firma ePac Flexible Packaging zajmujący się produkcją elastycznych płytek drukowanych mFlex chce utworzyć trzeci swój zakład w Europie. Jak udało nam się ustalić Amerykanie chcą zainwestować w Paterku pod Nakłem nad Notecią. ePac Flexible Packaging posiada w Europie dwa zakłady – w Silverstone w Wielkiej Brytanii i w Lyonie we Francji.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu