Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 05 styczeń 2022

14 czerwca ta tragedia wstrząsnęła całą Bydgoszczą – około godziny 8 doszło na Rondzie Inowrocławskim do zderzenia seata z volkswagenem. Uderzony volkswagen zjechał na chodnik uderzając w 12-latkę i 83-latka. Dziewczynka poniosła śmierć na miejscu. Od samego początku główną winą obarczano kierującego seatem.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 05 styczeń 2022 23:27

Noworoczne zawirowanie z Polskim Ładem

W ostatnich dniach w internecie publikowane były informacje o tym, że po wprowadzeniu Polskiego Ładu spadły wynagrodzenia ,,na rękę", przy tej samej kwocie brutto. Jako pierwsi problem sygnalizowali nauczyciele, ale też dotyka on służb mundurowych. Również osoby pracujące na umowach zlecenie z dużym prawdopodobieństwem mogą się z nim zetknąć. Wyjaśniamy problem szczegółowo.

Opublikowano w Regionalne

W 2020 roku na wiecu wyborczym w Starym Fordonie premier Mateusz Morawiecki obiecał, że również miasta wojewódzkie w tym Bydgoszcz będą mogły ubiegać się o wsparcie rządowe na przebudowę dróg lokalnych. Zakładano, że jeden samorząd może nawet otrzymać do 30 mln zł rocznie, co dla Bydgoszczy byłoby odczuwalnym wsparciem. Mamy rok 2022, a wciąż nie ogłoszono jednak konkursu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec listopada Rada Powiatu w Inowrocławiu podniosła uposażenie starosty Wiesławy Pawłowskiej oraz swoje diety radnych. O ile podniesienie wynagrodzenia starosty to wymóg ustawowy, to diet radni nie musieli podwyższać, ale poszli na bogato bo według tej uchwały zarabiają znacznie więcej niż chociażby radni Rady Miasta Bydgoszczy, zarządzający ponad 2 mld budżetem. Treść tamtej uchwały skorygował jednak wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Inowrocław

Główne prace naprawcze na Moście Uniwersyteckim dobiegły końca, jak informowaliśmy – jeszcze w grudniu rozpoczęło się ponowne naciąganie want. Ten proces według Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ma się zakończyć do 17 stycznia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczepienia w całej Unii Europejskiej rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku, początkowo gdy szczepionek było niewiele był to towar deficytowy, na masową skalę szczepienia rozpoczęły się wiosną, natomiast latem, gdy zaszczepił się każdy kto chciał, wówczas ustały. Jesień to z kolei początek szczepień dodatkowymi dawkami na masową skalę.

Opublikowano w Regionalne

Budowa nowego mostu tramwajowego nad Brdą, przy moście Kazimierza Wielkiego, będzie wydłużeniem torowiska wzdłuż ulicy Perłowej. 8 stycznia planowane jest rozpoczęcie przebudowy torowiska wzdłuż Perłowej,co oznacza wyłączenie z niej całkowicie ruchu tramwajowego. Według planu Perłowa będzie bez tramwajów do końca wakacji, czyli ponad pół roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu