Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 styczeń 2022

Prywatne sieci 5G to ostatnio coraz popularniejszy trend w dużych firmach, nad takimi rozwiązaniami na przemysłową skalę pracuje chociażby PKN Orlen. Swoją prywatną sieć 4 i 5 generacji posiada też bydgoska fabryka Noki, wraz ze związanym z nią centrum badawczo-rozwojowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zakażenie koronawirusem coraz bardziej przyjmuje charakterystykę choroby sezonowej - taką opinię wyraził dyrektor sanitarny rzymskiego szpitala zakaźnego Francesco Vaia. Dodał, że rośnie odsetek zainfekowanych z lekkim przebiegiem lub bez objawów.

Opublikowano w Regionalne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej chce zlecić, obecnie trwa już postępowanie przetargowe, opracowanie koncepcji przebudowy północnych Mostów Solidarności - zakładać ma ona budowę porządnej infrastruktury rowerowej oraz przebudowę przystanku autobusowego. Analiza ma też przyjrzeć się czy nie warto ograniczyć pasy ruchu z trzech do dwóch.

Opublikowano w Bydgoszcz

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak obowiązki dowódcy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, której główna siedziba mieści się w Bydgoszczy, przekazał płk. Witoldowi Bartoszkowi. Uroczysty apel z okazji objęcia przez niego obowiązków odbył się w środę.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 07 styczeń 2022 07:34

Pierwszy profesor Politechniki Bydgoskiej

W grudniu Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł profesora Michałowi Chorasiowi, który należy do najczęściej cytowanych polskich naukowców na świecie. Jest on pracownikiem naukowym Politechniki Bydgoskiej. Dla tej uczelni to pierwsza nominacja profesorska od momentu przekształcenia w politechnikę, co miało miejsce 1 września.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu