Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 08 styczeń 2022

Teatr Polski w Bydgoszczy zbudowano w 1949 roku, od wielu już lat mówi się, że potrzebuje on solidnego remontu. Formalnie prace w tym kierunku rozpoczęto w 2015 roku zamawiając dokumentację projektowo-budowlaną. Wkrótce może zostać zrobiony konkretny krok do przodu i wybór wykonawcy. Inwestycja zanosi się jednak na znacznie droższą niż przewidywano, co spowodowane jest ogólną sytuacją na rynku budowlanym, ale także w całej polskiej gospodarce.

Opublikowano w Bydgoszcz

To, jak bardzo zmiany klimatyczne zaszkodzą gospodarce zależy m.in. od tempa wdrażania działań na rzecz klimatu. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, z realizacją podjętych przez państwa zobowiązań bywa różnie. Zdaniem profesor Haliny Brdulak z SGH kryzys najmocniej dotknie ubogie kraje południa. W Europie nałożą się na niego również negatywne trendy demograficzne, a konsekwencje kryzysu mogą być odczuwalne w najbliższej dekadzie.

Opublikowano w Magazyn

Tylko w pierwszych dniach tego roku w naszym województwie odnotowano ponad 30 tys. szczepień trzecimi dawkami, które obecnie dominują. Pozwoliło to przekroczyć 20% wyszczepienia populacji naszego województwa dodatkowymi dawkami . Do tej pory przynajmniej jedną dawkę przyjęło 57% populacji naszego województwa, dwie dawki (lub preparat jednodawkowy 55,1%).

Opublikowano w Regionalne

Wielu kierowców jest przyzwyczajonych, że gdy na przejeździe kolejowym rogatki są podniesione, to można śmiało jechać, nie zwracając uwagi na czerwone światło. Takim specyficznym miejscem w Bydgoszczy jeżeli chodzi o ten problem jest przejazd pomiędzy trasą W-Z i ulicą Inwalidów w Bydgoszczy. Za takie przewinienie można słono zapłacić, według nowych zasad mandat może wynieść 2 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich 7 dniach w naszym województwie odnotowano 3866 nowych zakażeń COVID-19, to o niecałe 2% mniej niż tydzień wcześniej. Widzimy zatem wciąż tendencję spadkową, ale jest ona niewielka, co może sugerować, że wkrótce ponownie dynamika będzie wzrostowa i będziemy mogli mówić już o V fali, którą jak przewidują eksperci wywoła odmiana wirusa Omnikron.

Opublikowano w Magazyn

Od nowego roku w bydgoskim transporcie publicznym obowiązuje nowy rodzaj biletów – 20 minutowy za 3 zł. Bilety czasowe funkcjonują w Bydgoszczy już od wielu lat, teraz mamy jednak dość krótki czas, stąd też istnieje duże ryzyko, że korek lub inna sytuacja losowa na drodze mocno pokrzyżują nasze plany. Nasuwa się ciekawe pytanie – co będzie jak nasza podróż potrwa np. 23 minuty i dojdzie do kontroli?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu