Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 21 sierpień 2022
poniedziałek, 22 sierpień 2022 00:16

Poważne zaniedbania wodociągów w gminie z regionu

Jeszcze w 1972 roku na jednego Polaka przypadało 1,8 metra sześciennego odnawialnych zasobów wody, w 2017 roku było to już 1,6 metra. Zasoby wody coraz szybciej się kurczą, a Polska zalicza się do tych państw UE, gdzie są one najmniejsze, dlatego też ważne jest oszczędzanie wody. Kontrola NIK wykazała, że w okresie objętym kontrolą (2019-2021 – do 30 września) gminy wiejskie zmarnowały 5,3 mln metrów sześciennych wody.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec maja 2021 roku na Starym Rynku odbył się więc poparcia dla białoruskiej opozycji, organizowany przez diasporę białoruską w kujawsko-pomorskim. Po jego zakończeniu przy ulicy Niedźwiedzia, przy samym ratuszu, prorosyjski patostreamer Wojciech O. zaatakował jednego z Białorusinów przy użyciu gazu, padały też okrzyki poparcia dla Łukaszenki i Putina. O zajściu Wojciech O. chwalił się w internecie na patostreamie. Sprawę opisaliśmy wówczas jako pierwsi. Ostatnio zarzuty w tej sprawie postawiła kaliska prokuratura.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec lipca na Jasną Górę dotarło około 300 pielgrzymów w ramach pielgrzymki diecezji, to znacznie mniej niż w okresie przed pandemią, a na początkach naszej diecezji były lata z liczbą około tysiąca pątników. To tylko naocznie pokazuje w jakim kryzysie jest bydgoski kościół, którego biskup musiał zamknąć seminarium, bo nie było chętnych. Wydaje się, że prędzej niż później doczekamy się też zjawiska likwidowania świątyń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu