Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 sierpień 2022

W sezonie jesienno-zimowym nie powinno być problemów z dostawą gazu do klientów indywidualnych, zdaniem dr Andrzeja Sikory z Instytutu Studiów Energetycznych problemy mogą dotknąć już przemysłu, a wszystko za sprawą opóźnień w uruchamianiu dostaw gazu ze Skandynawii gazociągiem Baltic Pipe. Przemysł już dzisiaj odczuwa skutki drogiego surowca.

Opublikowano w Regionalne

O tym, że trwają pracę nad specjalną ustawą, która ma rozpocząć na poważną skalę rekultywację terenów skażonych mówiło się od kilku miesięcy. 22 lipca na stronach Centrum Legislacyjnego Rządu ukazał się projekt Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który ma dotyczyć czterech wielkobszarowych terenów zdegradowanych w Polsce, w tym terenów po byłych zakładach chemicznych Zachem. Projekt został skierowany do konsultacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj – 24 sierpnia przypada Święto Niepodległości Ukrainy, w tym roku szczególne, bowiem rosyjska agresja pokazała, że o suwerenność Ukraińcy muszą wciąż walczyć. To wydaje się też święto szczególne dla Polaków, także z naszego regionu, którzy przez ostatnie 6 miesięcy wojny (równe pół roku miało miejsce w tym tygodniu) pomagali Ukraińcom.

Opublikowano w Regionalne

Вільний народе незалежної України! І цим усе сказано. Всього чотири слова, але як багато стоїть за ними сьогодні. На 182-й день повномасштабної війни. Скільки в цих словах символів і сенсів, подвигів і втрат, радості й болю. А головне – скільки в них правди. Нашої правди. Правди про наше сьогодення, з якою неможливо сперечатися, бо неможливо не бачити й не визнавати. Ми вільний народ незалежної України. Після шести місяців, коли нас намагаються знищити, ми вільний народ незалежної України. І це правда про наше майбутнє. Вільний народ незалежної України.

środa, 24 sierpień 2022 17:01

Pożar noclegowni. Matka z dzieckiem ofiarami

W środę zapalił się budynek noclegowy przy ulicy Jaru Czynu Społecznego w Bydgoszczy – są potwierdzone osoby zabite i ranne. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej, trwa dogaszanie pożaru. Na chwilę obecną przyczyny pożaru nie są znane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ślub to bardzo ważne wydarzenie. Chcemy, aby było idealne, wszystko wyglądało dokładnie tak, jak to sobie zaplanujemy. Często bardzo ważną rolę gra też dla nas estetyka tego wydarzenia, już od pierwszych chwil planowania tego czasu. Okazuje się, że wiele elementów potrzebnych na weselu możemy zamówić w drukarni. Co to takiego? Podpowiadamy!

Opublikowano w Polecane

W przyszłym tygodniu rozpocznie się nowy rok szkolny, z nowym przedmiotem ,,Historia i Teraźniejszość”. Kontrowersje budzi natomiast jedyny dopuszczony do nauczania tego przedmiotu podręcznik autorstwa byłego europosła posła Wojciecha Roszkowskiego, ale nauczyciele mogą zdecydować się też nauczać bez podręcznika. Swoją dezaprobatę wobec tego podręcznika wyrazili w interpelacji inowrocławscy radni Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Inowrocław

Na frontach II wojny światowej do zwycięstwa aliantów przyczyniło się wielu polskich żołnierzy, nie wszyscy do kraju jednak wrócili, bowiem ,,komunistyczna Polska” nie była zbyt przyjazna dla nich. Z tego powodu wielu z nich spoczywa na obcej ziemi, polskie cmentarze znajdują się chociażby w Szkocji. Prace konserwacyjne na ich grobach przeprowadzili w ostatnim czasie bydgoscy harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) jest ciężką chorobą, który przejawia się głównie u dzieci, a nie leczony może szybko doprowadzić do śmierci. Koszty leczenia są jednak astronomiczne, średnio terapia kosztuje 10 mln zł, w internecie nie brakuje zbiórek zdesperowanych rodziców na leczenie. Na początku tygodnia minister Adam Niedzielski zapowiedział, że od września terapię najdroższym lekiem będą w Polsce refundowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu