Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 27 kwiecień 2023

Od marca 2018 roku tramwaje pomiędzy Rondem Bernardyńskim i Babią Wsią nie jeżdżą (od dłuższego czasu część torowiska jest też rozebrana) – decyzja o wstrzymaniu ruchu podyktowana była pojawieniem się osuwiska, które groziło katastrofą w ruchu lądowym. Jeszcze niedawno planowano oddanie naprawionego torowiska do końca 2023 roku. Dzisiaj możemy powiedzieć, że jest to termin mało realny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od środy wieczora w mediach przewija się temat obiektu latającego, który spadł na lasy w okolicach Zamościa (gmina Szubin) kilkanaście kilometrów od centrum Bydgoszczy. W zasadzie wiemy niewiele poza tym, że sprawę bada prokuratura, natomiast o sprawie huczy w zagranicznych mediach – zarówno z zachodu, jak ze wschodu.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Polska urasta w tej chwili do rangi jednego z liderów rozwoju małych modułowych reaktorów jądrowych w Europie – mówi Jakub Wiech, redaktor naczelny portalu Energetyka24. Pierwsze reaktory SMR mają zostać wybudowane jeszcze przed 2030 rokiem w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, ale istnieje realna szansa, aby mniej więcej w tym samym czasie pierwsza taka jednostka powstała również w Polsce. – Orlen i Synthos planują postawić swoje małe modułowe reaktory jądrowe, które mają działać zarówno na rzecz dekarbonizacji zakładów takich jak Anwil, jak i zastąpić obecną emisyjną sieć ciepłowniczą w Polsce – zauważa ekspert.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek przy ulicy Długiej w Inowrocławiu doszło do zdarzenia z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną, w którym poszkodowana została 73-letnia kobieta, która została zabrana do szpitala. Policja prosi świadków o pomoc.

Opublikowano w Inowrocław

- Niestety ten projekt dla mnie jest tylko usprawiedliwieniem się, że coś zrobiliśmy, ale to tak naprawdę nie doprowadzi do rozwiązania problemu – ocenił na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski przyjęty przez rząd specustawy o wielkopowierzchniowych obszarach skażonych. Wśród czterech wymienionych w projekcie terenów skażonych znajdują się tereny po zakładach chemicznych Zachem w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę wieczorem pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że w lesie w Zamościu (gmina Szubin) spadł nieustalony obiekt. Na miejscu pojawiło się sporo pojazdów żandarmerii wojskowej, a także wojskowi saperzy. Mówimy o odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od centrum Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec stycznia 2021 roku z zaskoczenia dla kierowców zamknięty został Most Uniwersyteckich, władze Bydgoszczy podjęły tę decyzję po otrzymaniu ekspertyzy eksperckiej, z której wynikało, że konstrukcja grozi zawaleniem. Kolejne miesiące to zabezpieczanie konstrukcji mostu i naprawa want. Most ponownie otwarto dopiero w styczniu kolejnego 2022 roku. Budżet miasta za zabezpieczenie i naprawę mostu zapłacił 10,5 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu