Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 maj 2023

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś w rozmowie z Polsatem News zapowiedział, że NIK rozpoczyna kontrolę, która ma wyjaśnić jak doszło do tego, że w lesie pod Bydgoszczą spadła rakieta wystrzelona najprawdopodobniej w obcym państwie. Kontrola ma na celu odpowiedzieć m.in. na pytanie czy w związku z tym incydentem Polacy są bezpieczni. Kontrola rozpoczęła się w poniedziałek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Lada dzień mogą rozpocząć się prace rewitalizacyjne zarówno na Placu Wolności oraz Placu Kościeleckich, mowa o dość dużych remontach. O tym, że Plac Wolności czeka na pisaliśmy już przed tygodniem, w ostatnich dnia rozpoczęła się rozbiórka kiosków kwiaciarni, również w maju może się rozpocząć przebudowa Placu Kościeleckich, opóźniania z powodów finansowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

6 czerwca po raz 5. na stadionie Zawiszy Bydgoszcz zorganizowany zostanie Memoriał Ireny Szewińskiej, to po raz trzeci wydarzenie lekkoatletyczne zaliczane do najważniejszych na świecie w ramach cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Na dobre dwa tygodnie przed memoriałem wiemy już, że będą mocne nazwiska, jakich do tej pory nie było w Bydgoszczy.

Opublikowano w Sport

Z inicjatywy pracowników firmy kurierskiej DPD z Inowrocławia zebrano środki, które pozwoliły zakupić dwie maszynki do strzyżenia oraz specjalistyczną karmę dla psich seniorów. Beneficjentami zakupionej karmy będzie około 150 psów i 70 kotów z inowrocławskiego schroniska dla zwierząt.

Opublikowano w Inowrocław

,,Gotuj z Braillem” - pod takim hasłem odbyły się w Bydgoszczy pierwszy ogólnopolski konkurs kucharski dla uczniów z ośrodków dla niewidomych i słabowidzących. W roli głównej wystąpiła polędwiczka. Głównym organizatorem mistrzostw był bydgoski ośrodek imienia Louisa Braille'a.

Opublikowano w Bydgoszcz

O tym, że sytuacja finansowa Bydgoszczy jest lepsza niż Torunia pokazują suche liczby, oba miasta mają podobne zadłużenie na poziomie 1 mld zł (na koniec 2022 roku) w przypadku Bydgoszczy jest ona o kilkadziesiąt milionów niższe, przy czym tegoroczne planowane dochody budżetu Bydgoszcz przekraczają 2,4 mld zł, a Torunia są o miliard niższe. Zatem Toruń ma dług na poziomie rocznych dochodów, gdy Bydgoszcz ma jeszcze miliard w zanadrzu. Ostatnio kondycję finansową obu miast oceniała też agencja Fitch Rating.

Opublikowano w Regionalne

Jeśli szukasz sposobu na połączenie pasji turystycznej z aktywnością fizyczną, to rower trekkingowy może być właśnie dla Ciebie. To uniwersalne narzędzie do pokonywania różnorodnych tras – od asfaltowych dróg po trudny teren górski.

Opublikowano w Polecane

W 2022 roku Port Lotniczy Bydgoszcz odnotował czwarty od końca wynik z polskich lotnisk obsługując 247 tys. pasażerów (około 59% stanu sprzed pandemii). Wiceprezes bydgoskiego lotniska Monika Mejsner-Hermelin zapowiada, że jest plan zbliżyć się pod 400 tys. w tym roku, co byłoby już wynikiem nawet lepszym od 2017 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prokuratura Okręgowa w Słupsku prowadzi podstępowanie przygotowawcze w sprawie rewitalizacji płyty Starego Rynku w Bydgoszczy, która zakończyła się w 2019 roku. Do dzisiaj pojawiają się jednak głosy krytyczne co do jakości zastosowanych materiałów. Radni Prawa i Sprawiedliwości wnieśli w styczniu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiadomienie w tej sprawie. Następstwem tego są czynności słupskiej prokuratury.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu