Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 05 maj 2023

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy jest jednostką prowadzoną przez Miasto Bydgoszcz, zajmuje się najprościej ujmując świadczeniem pomocy społecznej dla mieszkańców. Po przyjęciu przez parlament ustawy wydawało się, że ceny prądu dla jednostek podległych samorządom zostały zamrożone, ten przykład pokazuje, że tak nie jest do końca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec kwietnia dowiedzieliśmy się, że kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy spadł pocisk, najprawdopodobniej rosyjski i w sumie na tym konkrety się kończą. Sprawa jest bardzo poważna, bo patrząc na odległość jaką mógł przelecieć, to niewiele brakowało, aby uderzył w obszar zamieszkały Bydgoszczy. Temat, jak już pisaliśmy, jest bardzo popularny w mediach całego świata, wszyscy się głowią co się stało, niektórzy rozpowszechniają pewne teorie, ale konkretów brak.

Opublikowano w Bydgoszcz

Działania dezinformacyjne stają się coraz poważniejszą bronią w rękach takich państw jak Rosja. Już nie tylko wprowadzają w błąd, zakłamując rzeczywistość, i manipulują odbiorcami, ale mogą także destabilizować sytuację polityczną w państwie. Dlatego – jak podkreśla wiceminister obrony narodowej i lider Stowarzyszenia OdNowa RP Marcin Ociepa – w Polsce potrzeba wyspecjalizowanej jednostki, która będzie taką dezinformację zwalczać. Jednym z postulatów stowarzyszenia jest utworzenie w tym celu w Kancelarii Premiera specjalnej agencji.

Opublikowano w Regionalne

Jedną z bolączek ulicy Gdańskiej są pojazdy parkujące przy Hotelu pod Orłem, które niekiedy uniemożliwiają przejazd tramwajom, co blokuje komunikację miejską. W okresie od początku roku do 26 marca Straż Miejska stwierdziła 11 przypadków źle zaparkowanych pojazdów, to mimo wszystko dość sporo. Z tego w 10 przypadkach interwencje wynikały ze zgłoszeń od mieszkańców, czyli w jakiś sposób mogły utrudniać ruch.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu