Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 maj 2024

Od soboty po bydgoskich ulicach jeździ elektryczny Yuton U12 użyczony przez producenta na testy. Autobus na jednym ładowaniu ma być wstanie przejechać 400 km. Dla jednych przejażdżka tym autobusem może być atrakcją, innym może popsuć szyki, bo w pojeździe nie ma możliwości zakupu biletu kartą płatniczą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ks. prałat Stanisław Kotowski przypomniał, że to były Ordynariusz Bydgoski, biskup Jan Tyrawa jest protoplastą otworzonego w środę Muzeum Diecezji Bydgoskiej. To on podpisał dekret powołujący do życia tę placówkę muzealną. Dekret ów zawiera m.in. takie słowa: „Całe wieki wytworzyły dzieła sztuki sakralnej, które potrzebują nieustannej troski, nie tylko po to, by je zachować od zniszczenia, ale także należycie przechowywać i konserwować oraz eksponować następującym po sobie pokoleniom”. I to jest właśnie istotą funkcjonowania tego muzeum – podkreślił ks. prałat Kotowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku. W związku z prawie trzyletnim opóźnieniem w implementacji Krajowego Planu Odbudowy koalicyjny rząd przeprowadził na początku br. jego rewizję. Nowa wersja jest już w ok. 80 proc. uzgodniona z Komisją Europejską, a cały ten proces może się zakończyć w wakacje – poinformowała w tym tygodniu ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jednocześnie rząd planuje rozpocząć z KE negocjacje dotyczące przedłużenia terminu zakończenia KPO, ponieważ czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich tygodniach Telewizja Polska dokonała całkowitego przejścia na standard HD w internecie. Od jakiegoś czasu również sygnał HD nadawany jest naziemnie. TVP Bydgoszcz na streamingu na HD przeszła około miesiąca temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Strażnik Miejski z pistoletem w kaburze to nie jest codzienny w Bydgoszcz widok, służba ta wykorzystuje broń głównie przy konwojowaniu dokumentów, ostatnio mieliśmy maraton wyborczy, gdzie konwojowano karty do głosowania. Broń palna nie jest już specjalnie widoczna przy czynnościach typowo patrolowych. Straż Miejska jest obecnie na etapie sprzedaży starych pistoletów MAG95.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu