Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 maj 2024

W kwietniu w przestrzeni medialnej rozgorzał konflikt pomiędzy rodzicami uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bydgoszczy na Osiedlu Leśnym oraz jej prywatnym właścicielem, który przejął placówkę stosunkowo niedawno. Wszystko wskazuje na to, że skala sporu jest tak dużą, że mosty między stronami są spalone do tego stopnia, że szansę na dalszą współpracę są bardzo niewielkie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli ktoś planuje zaparkować przy Rybim Rynku to nie jest najlepszy pomysł, bo właściwie to jeden plac budowy, a miejsce parkingowych jest bardzo niewiele, utrudnienia panują też na ulicy Grodzkiej. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych nie ma jednak co liczyć na parkowanie, bowiem koncepcja zakłada powrót do historii – zamiast parkingu w tym miejscu ma być ciekawe miejsce do spotkań i rekreacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek radni ustalili wysokość uposażenia nowego prezydenta Arkadiusza Fajoka – będzie on zarabiał znacznie mniej niż Ryszard Brejza oraz pełniący później obowiązki prezydenta Wojciech Piniewski. Po części wynika to ze stażu pracy Fajoka w samorządzie, ale w części też od decyzji politycznej.

Opublikowano w Inowrocław

7 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 53 przedstawicieli Polski. Ilu będzie dokładnie reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego? Możemy spekulować na podstawie sondaży, ale ostatecznie w skomplikowanej ordynacji nic nie jest pewne. Kluczową rolę może odegrać frekwencja.

Opublikowano w Regionalne

Teqball to wymagający sporych umiejętności technicznych sport będący połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego. Dyscyplinę tą wynaleźli Węgrzy, ale w internecie znajdziemy nagrania z popisami piłkarzy największych europejskich klubów. W czwartek w International School of Bydgoszcz (ISOB) odbyły się pokazy Teqball w czasie których mistrz świata z Bangkoku Adrian Duszak zmierzył się z pomocnikiem bydgoskiego Zawiszy Mateuszem Młynarczykiem. Mecz był wyrównany.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Wrzask” - to tytuł spektaklu, którego premiera odbędzie się w najbliższy piątek na deskach Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Opowiada on niepełnosprawności intelektualnej, jego kontakcie ze światem zewnętrznym, a także życiu matki, która się opiekuje tym niepełnosprawnym synem. Spektakl ma pozwolić widzowi na wczucie się i przeżywanie tych ról.

Opublikowano w Bydgoszcz

Koncert który oficjalnie inaugurował oddanie do użytku odnowionej płyty Starego Rynku odbył się pod koniec czerwca 2019 roku, wchodzimy zatem w okres piątek rocznicy. Jak pamiętamy było potem problematycznie, bo pojawiały się zacieki, raport NIK wskazał nawet techniczne powody tego, które potem naprawiano. W tym tygodniu okolicznościowy artykuł o Starym Rynku ukazał się na ,,Muratorze Plus”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu