Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPremier w Kruszwicy chwalił się budowanymi obwodnicami

Premier w Kruszwicy chwalił się budowanymi obwodnicami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica piątek, 20 sierpień 2021 12:57
Premier w Kruszwicy chwalił się budowanymi obwodnicami Fot: KPRM

W czwartek premier Mateusz Morawiecki wizytę w kujawsko-pomorskim rozpoczął od zakładów PESA, później odwiedził także Kruszwicę, gdzie przed budowanym mostem w Kobylnikach, który będzie częścią obwodnicy Kruszwicy, chwalił się wsparciem rządowym na inwestycje infrastrukturalne na Kujawach.

 

- Dzisiaj budżet państwa zasila bardzo wiele projektów, które są potrzebne dla mieszkańców, potrzebne dla rozwoju gospodarczego – mówił w Kobylnikach premier Mateusz Morawiecki -  Jesteśmy w przededniu otwarcia mostu w Kobylnikach, niedaleko Kruszwicy, który będzie częścią obowdnicy Kruszwicy, dużej bardzo inwestycji, bardzo ważnej dla tej części województwa kujawsko-pomorskiego.


Otwarcie mostu w Kobylnikach planowane jest jeszcze na ten rok. Premier chwalił się też budową m.in. obwodnicy Strzelna, Nowej Wsi Wielkiej czy Lipna. Te inwestycje jak wynika z zapowiedzi Ministerstwa Infrastruktury mają powstać w całości do 2029 roku.

 

- To rondo w Kobylnikach nieopodal stąd budowane, to właśnie ten most kosztem 10 mln zł, a także droga do Strzelna, a także projektowe teraz zmiany dróg również wokół Kruszwicy – chwalił się premier Mateusz Morawiecki.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

    W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

  • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

    Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu