Jesteś tutaj: HomeKruszwicaDożynki z Bayer Full i szczepieniami w gminie Kruszwica

Dożynki z Bayer Full i szczepieniami w gminie Kruszwica

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 30 sierpień 2021 09:31
Dożynki z Bayer Full i szczepieniami w gminie Kruszwica Fot: MojaKruszwica.pl

Przełom sierpnia i września to tradycyjne święto plonów nazywane dożynkami. To czas dziękczynienia po zbiorach – w polskiej tradycji ludowej dziękczynienia głównie Bogu. Ubiegłoroczne dożynki z uwagi na pandemie były skromniejsze – w niedzielę 29 sierpnia w Woli Wapnowskiej odbyły się dożynki gminy Kruszwica.

W Woli Wapnowskiej gwiazdą wieczoru był znany zespół diskopolo Bayer Full. Publiczność bawił także lokalny zespół ludowy Kłopoczanie. W czasie święta plonów ratownicy Nadgoplańskiego WOPR prowadzili punkt szczepień, w którym można było zaszczepić się jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson bez rejestracji.

 

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

    W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

  • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

    Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu