Jesteś tutaj: HomeKruszwicaObwodnicy Kruszwicy oczekują mieszkańcy, ale już proponowane warianty nie zadowalają wszystkich

Obwodnicy Kruszwicy oczekują mieszkańcy, ale już proponowane warianty nie zadowalają wszystkich

Napisane przez  Przemysław Bohonos / MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica piątek, 24 wrzesień 2021 11:17
Obwodnicy Kruszwicy oczekują mieszkańcy, ale już proponowane warianty nie zadowalają wszystkich Fot: MojaKruszwica.pl

W Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" w Kruszwicy odbyło się w środę potkanie w sprawie planowanej budowy obwodnicy. Mieszkańców najbardziej martwią wyburzenia, ale pojawiło się też sporo głosów w sprawie degradacji sportu i przyrody. Który wariant był najbardziej reprezentowany na spotkaniu?

Przypomnijmy do tej pory GDDKiA udostępniła dwa warianty z jednym dodatkowym przebiegiem obwodnicy Kruszwicy. Co najmniej

dwie trasy przyniosą wyburzenia oraz przesiedlenia. Na to niektórzy mieszkańcy zgodzić się nie chcą. Najwięcej negatywnych opinii na spotkaniu zebrał wariant IA, który przyniesie najwięcej wyburzeń. Trasa została określona przez mieszkańców jako "absurdalna".

 

Krytycznie mieszkańcy ocenili też wariant nr 2. Tu do krytyki dołączyli oprócz przedsiębiorców oraz mieszkańców także przedstawiciele Klubu Żeglarskiego w Kruszwicy zapewniając, że budowa trzeciego mostu zniszczy turystykę oraz pogrąży wioślarstwo i żeglarstwo.

 

Proponowane warianty przebiegu obwodnicy:

 

Najmniej krytyki otrzymała na spotkaniu trasa oznaczona jako wariant I. Choć i tu pojawiły się pojedyncze głosy wskazujące, że wariant ten utrudni życie mieszkańcom pobliskich Bródzek.

Przedstawiciele GDDKiA opowiedzieli m.in. o kwestiach przyrodniczych i przedstawili bardzo ogólne informacje w sprawie potencjalnych kosztów poszczególnych wariantów.

 

Podczas spotkania przedstawiono stadium prac i lata realizacji projektu oraz aktualnie trwające prace w zakresie inwentaryzacji przyrody. Spotkanie miało charakter informacyjny a same przebiegi potencjalnej obwodnicy wciąż są modyfikowane. Mieszkańcy mają możliwość do wnoszenia własnych poprawek i wniosków do poszczególnych wariantów inwestycji.

 

Warte obejrzenia

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu