Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKupujesz w internecie i nie zamierzasz zapłacić. Grozi ci nawet 8 lat więzienia

Kupujesz w internecie i nie zamierzasz zapłacić. Grozi ci nawet 8 lat więzienia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica czwartek, 17 marzec 2022 13:08

Okres pandemii sprawił, ze zmieniła się struktura handlu na korzyść tej internetowej. Coraz więcej transakcji odbywa się w internecie. Niestety od czasu do czasu znajdują się nieuczciwe osoby, muszą się one liczyć z poważnymi konsekwencjami. Kruszwicy policjanci jedną z takich sytuacji kończą aktem oskarżenia.

20-latek za pośrednictwem jednego portalu aukcyjnego kupił od mieszkańca Kruszwicy buty za 550 zł. Wyglądało to jednak tak, że buty chce kupić kobieta, bowiem oszust podszywał się pod kobiecą tożsamość. Sprzedający buty wysłał, ale zapłaty już nie otrzymał.

 

Mieszkaniec Kruszwicy zgłosił sprawę na policję. Śledztwo pozwoliło ustalić, że paczkę z paczkomatu nie odebrała kobieta, ale 20-letni mieszkaniec województwa świętokrzyszkiego. Postawiono mu zarzut oszustwa za który grozi 8 lat pozbawienia wolności.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

     To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

  • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

    W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu