Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKupujesz w internecie i nie zamierzasz zapłacić. Grozi ci nawet 8 lat więzienia

Kupujesz w internecie i nie zamierzasz zapłacić. Grozi ci nawet 8 lat więzienia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica czwartek, 17 marzec 2022 13:08

Okres pandemii sprawił, ze zmieniła się struktura handlu na korzyść tej internetowej. Coraz więcej transakcji odbywa się w internecie. Niestety od czasu do czasu znajdują się nieuczciwe osoby, muszą się one liczyć z poważnymi konsekwencjami. Kruszwicy policjanci jedną z takich sytuacji kończą aktem oskarżenia.

20-latek za pośrednictwem jednego portalu aukcyjnego kupił od mieszkańca Kruszwicy buty za 550 zł. Wyglądało to jednak tak, że buty chce kupić kobieta, bowiem oszust podszywał się pod kobiecą tożsamość. Sprzedający buty wysłał, ale zapłaty już nie otrzymał.

 

Mieszkaniec Kruszwicy zgłosił sprawę na policję. Śledztwo pozwoliło ustalić, że paczkę z paczkomatu nie odebrała kobieta, ale 20-letni mieszkaniec województwa świętokrzyszkiego. Postawiono mu zarzut oszustwa za który grozi 8 lat pozbawienia wolności.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu