Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwicki producent oleju na czarnej liście Komisji Nadzoru Finansowego

Kruszwicki producent oleju na czarnej liście Komisji Nadzoru Finansowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 09 maj 2022 15:30
Zakłady Kruszwica Zakłady Kruszwica Fot: MojaKruszwica.pl

Zakłady produkujące m.in. popularny Olej Kujawski oraz Oliwiera znalazły się w poważnych tarapatach. Zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego właściciel zakładów holenderskie Koninklijke Bunge BV dopuścić mogło się przestępstwa finansowego polegającego na obrocie instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia. Z tego powodu polska spółka córka Bunge Polska znalazła się na cenzurowanym KNF.

Ostrzeżenie KNF jest publiczne, co jest informacją dla kontrahentów, że spółka może zajmować się podejrzaną działalnością. Zgodnie z przepisami umieszczenie podmiotu na tej czarnej liście wiąże się także z powiadomieniem organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

Jeszcze w 2021 roku Zakłady Tłuszczone ,,Kruszwica” były notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. O wycofaniu się z giełdy zdecydował holenderski właściciel.

 

Bunge Polska oprócz kruszwickich zakładów, posiada też zakład w Brzegu oraz terminal portowy w Świnoujściu.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

    Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

  • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

    Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu