Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwicki producent oleju na czarnej liście Komisji Nadzoru Finansowego

Kruszwicki producent oleju na czarnej liście Komisji Nadzoru Finansowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 09 maj 2022 15:30
Zakłady Kruszwica Zakłady Kruszwica Fot: MojaKruszwica.pl

Zakłady produkujące m.in. popularny Olej Kujawski oraz Oliwiera znalazły się w poważnych tarapatach. Zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego właściciel zakładów holenderskie Koninklijke Bunge BV dopuścić mogło się przestępstwa finansowego polegającego na obrocie instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia. Z tego powodu polska spółka córka Bunge Polska znalazła się na cenzurowanym KNF.

Ostrzeżenie KNF jest publiczne, co jest informacją dla kontrahentów, że spółka może zajmować się podejrzaną działalnością. Zgodnie z przepisami umieszczenie podmiotu na tej czarnej liście wiąże się także z powiadomieniem organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

Jeszcze w 2021 roku Zakłady Tłuszczone ,,Kruszwica” były notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. O wycofaniu się z giełdy zdecydował holenderski właściciel.

 

Bunge Polska oprócz kruszwickich zakładów, posiada też zakład w Brzegu oraz terminal portowy w Świnoujściu.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

     To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

  • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

    W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu