Jesteś tutaj: HomeKruszwicaWojskowe manewry z udziałem śmigłowców na Gopłem

Wojskowe manewry z udziałem śmigłowców na Gopłem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica niedziela, 26 czerwiec 2022 13:05
Wojskowe manewry z udziałem śmigłowców na Gopłem 56. Baza Lotnicza

Gopło-22 to kryptonim ćwiczeń, jakie przeprowadzone zostały w ubiegłym tygodniu przez 56. Bazę Lotniczą z wykorzystaniem śmigłowców szturmowych, przy udziale 4 Pułku Chemicznego, inowrocławskich logistyków i wojsk obrony terytorialnej.

Celem ćwiczenia było zgranie załóg śmigłowców eskadry śmigłowców szturmowych w prowadzeniu działań bojowych oraz zgranie wydzielonych sił i środków GWiZ, GOT podczas wsparcia i zabezpieczenia działań eskadry. zadania realizowane były w oparciu o Lotnisko Latkowo, 21 CPL Nadarzyce, Poligon CSAiU Toruń, Strzelnicę Kijewo, OĆ Łojewo.

 

 

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

    W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

    Etykiety: kolej
  • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

    Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu