Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPo raz X w Kruszwicy zostanie zaprezentowane Misterium Męki Pańskiej

Po raz X w Kruszwicy zostanie zaprezentowane Misterium Męki Pańskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica czwartek, 23 marzec 2023 00:31

Kruszwickie Misterium Męki Pańskiej jest stosunkowo młode, choć 10-ta edycja wskazuje, że o organizatorach mówimy mówić jako o doświadczonych w tym przedsięwzięciu. Po ostatnich dwóch latach, gdy Misterium przeżywać mogliśmy w formie filmu, z uwagi na pandemię, w tym roku wszyscy chcący razem przeżyć Niedzielę Palmową będą mogli zebrać się w kruszwickim amfiteatrze.


- Po latach przerwy z radością powracamy z naszym Misterium na deski kruszwickiego amfiteatru. Tegoroczne, szczególnie wyjątkowe dla nas X Misterium pragniemy oddać równie szczególnej i bliskiej naszym sercom postaci- Maryi. Poprzez wykorzystanie nowych technik oraz dzięki świeżemu spojrzeniu na przygotowanie spektaklu mamy nadzieję przybliżyć ostatnie chwile Jezusa oraz ból towarzyszącej Mu Matki jeszcze mocniej niż dotychczas. Pracę nad Misterium rozpoczęliśmy w połowie lipca i trwać będą nieustannie do 2 kwietnia, po to, aby jak najlepiej przedstawić publice Kruszwickie Misterium – informują organizatorzy Misterium.

 

Tegoroczne hasło to ,,Oto Matka Twoja” - czyli słowa wypowiedziane przez Jezusa Chrystusa na krzyżu. One będą też motywem przewodnim wydarzenia.

 

Misterium organizuje Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej wraz z parafią pw. św. ap. Piotra i Pawła oraz samorządem Kruszwicy. Patronat nad misterium objął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu