Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMost w Kruszwicy zostanie zamknięty pod koniec tego tygodnia

Most w Kruszwicy zostanie zamknięty pod koniec tego tygodnia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica wtorek, 28 marzec 2023 07:20
Most w Kruszwicy zostanie zamknięty pod koniec tego tygodnia Fot: GDDKiA

Władze Kruszwicy od pewnego czasu ostrzegały mieszkańców, że wkrótce most biegnący wzdłuż drogi krajowej nr 62, który łączy obie części miasta położone po dwóch stronach Gopła. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zamknięcie mostu planuje się w piątek 31 marca. Obiekt będzie niedostępny przez około cztery miesiące. Ma to związek z prowadzoną rozbudową drogi krajowej nr 62.

Najbardziej dotkliwa będzie to sytuacja dla samochodów dostawczych powyżej 3,5 tony, te aby przejechać z jednego końca miasta do drugiego będą musiały jechać przez Radziejów, Zakrzewo i Obwodnicę Inowrocławia – ponad 70 km objazdu. Dla ruchu lokalnego i ciągników rolniczych będzie dedykowany mały objazd przez Kobylniki, ulicę Cmentarną i Kolegiacką. Piesi i rowerzyści będą mogli przez Gopło przejść tzw. ,,małym mostem” pomiędzy ulicami Ziemowita i Kolegiacką.

 

Mapa udostępniona przez Urząd Miasta Kruszwicy

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu