Jesteś tutaj: HomeKruszwicaOstatnie zaproszenie na kruszwickie Misterium

Ostatnie zaproszenie na kruszwickie Misterium

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 31 marzec 2023 15:41

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej w Kruszwicy będzie wyjątkowe, będzie to bowiem X jubileuszowa edycja, ale też pierwsza po latach przerwy spowodowanej pandemią, w której będzie można to wydarzenie przeżyć wspólnie w Kruszwickim Amfiteatrze. Organizatorzy przygotowali klip, w którym zapraszają do przybycia.

Misterium zostanie zaprezentowane publiczności w Niedzielę Palmową o godzinie 19:30. Tegorocznym hasłem stały się słowa Jezusa które skierował do Jana- Oto Matka Twoja.

 

Poprzez tegoroczne Misterium pragniemy przedstawić obraz Maryi jako matki oraz podkreślić Jej rolę w życiu każdego chrześcijanina. Maryja jest Matką, która towarzyszy nam w naszych trudach, niepokojach i cierpieniach, a także Tą, która przypomina nam o miłości i trosce, jaką Bóg okazuje nam każdego dnia – zapraszają organizatorzy.

 

- Dla mnie to Misterium, ten czas który Pan Bóg przygotował dla nas jest swoistym czasem rekolekcji wielkopostnych, jest takim czasem, w którym może doświadczać podczas każdej próby, podczas każdego spotkania z tym drugim człowiekiem właśnie tej obecności naszej matki – mówi Kinga Rogóż, która wcieli się w rolę Matki Bożej.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu