Jesteś tutaj: HomeKruszwicaProkuratura ma wątpliwości do co poczytalności kruszwickiego lekkoatlety

Prokuratura ma wątpliwości do co poczytalności kruszwickiego lekkoatlety

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica środa, 19 kwiecień 2023 10:24

Jakub K. to jeden z bardziej znanych kruszwickich sportowców, uczestnika Igrzysk Olimpijskich Rio, który polskim kibicom dał się zapamiętać ze zdobycia mistrzostwa świata w polskiej sztafecie 4x400 metrów na hali w brytyjskim Birmingham. Ostatni czas dla tego sportowca nie jest najlepszy, prokuratura postawiła mu zarzuty związane z pobiciem innego sportowca. Wszystko dotyczy nocy sylwestrowej.

Kłopoty Jakuba K. zaczęły się już nieco szybciej, bowiem z uwagi na niedostępność w kwestii badań antydopingowych został na kilkanaście miesięcy zawieszony i nie może startować w zawodach. W noc sylwestrową w Kruszwicy z ustaleń śledczych wynika, że pobił młodego sportowca Sebastiana Urbaniaka. Obrażenia jakich ten dokonał są na tyle poważne, że nie wiadomo, czy Urbaniak wróci do uprawiania sportu.

 

Prokuratura postawiła Jakubowi K. zarzut pobicia, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Prokuratorzy wojskowi (formalnie jest on żołnierzem) mają jednak wątpliwości co do jego poczytalności, dlatego przed skierowaniem aktu oskarżenia do sądu, czekają na opinie biegłych.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu