Jesteś tutaj: HomeKruszwicaOd dwóch tygodni w Kruszwicy pracują archeolodzy. Czy opóźni to ponowne oddanie mostu do użytku

Od dwóch tygodni w Kruszwicy pracują archeolodzy. Czy opóźni to ponowne oddanie mostu do użytku

Napisane przez  Redakcja / MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica czwartek, 18 maj 2023 17:36
Od dwóch tygodni w Kruszwicy pracują archeolodzy. Czy opóźni to ponowne oddanie mostu do użytku Fot: MojaKruszwica.pl

Od kwietnia Kruszwica żyje w specjalnym trybie, bowiem most wzdłuż drogi krajowej nr 62, który łączy części miasta położone po dwóch stronach Gopła przechodzi obecnie remont, który ma przywrócić jego parametry, a także poprawić komfort użytkowników. Przed dwoma tygodniami ekipa budowlana natrafiła na ludzkie szczątki.

To znalezisko sprawiło, że na placu budowy pojawiła się policja oraz archeolodzy. Z informacji portalu MojaKruszwica.pl wynika ,że obok prac archeologicznych są prowadzone też prace budowlane. Portal zwrócił się do inwestora GDDKiA o wyjaśnienie kiedy planowane jest całkowite zakończenie prac archeologicznych i czy wpłynie to na termin ponownego oddania mostu do użytku, bowiem obecnie mieszkańcy muszą jeździć objazdem przez Kobylniki, w przypadku tranzytu trzeba nadrobić nawet kilkadziesiąt kilometrów. Prace planowano przeprowadzić w 4 miesiące.

 

Nieopodal drogi krajowej nr 62 mieścił się w przeszłości kościół św. Gotarda, być może znalezisko ma związek z jego pozostałościami.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu