Jesteś tutaj: HomeMagazynW Dzień Flagi poznaj region i historię

W Dzień Flagi poznaj region i historię

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn wtorek, 30 kwiecień 2013 15:47

Towarzystwo Torunium z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej oraz 222 rocznicy uchwaleni Konstytucji 3 Maja zaprasza na wycieczkę, która odbędzie się szlakami pod Toruniem.

 

Formuła cyklu wycieczek „Wędrówki z Torunium - poznajemy swój region i historię” przewidziana jest w głównej mierze z myślą o młodzieży, która chce poznać historię i region, w którym mieszka. M.in. poprzez podobne inicjatywy pragniemy jako Towarzystwo zbudować lokalną wspólnotę Małej Ojczyzny, w jakiej przyszło nam żyć - powiedział w rozmowie z Portalem Kujawskim organizator wycieczki i prezes Towarzystwa Torunium im. Antoniego Bolta, Norbert Wasik.

 

Trasa marszu liczyć będzie około 12 km. W trakcie jej trwania przewidziano dyskusje plenerowe oraz referaty dotyczące tematyki społeczno-polityczno-historycznej. Wśród atrakcji znajdzie się także wspólne ognisko. 

 

Tego dnia – 2 maja – wspólnie z młodzieżą chcemy w niekonwencjonalny sposób uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym samym przedstawiając młodzieży akceptowalną dla niej formę uczczenia naszych bohaterów zarówno tych lokalnych, jak i narodowych, rocznic historycznych czy świąt państwowych unikamy uprawiania pustego skansenizmu oraz epatowania, wydaje się, banalną rekonstrukcją historyczną, która niestety stała już się nudną i nieprzyswajalną dla młodego pokolenia – dodaje Wasik.

 

Zapytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: torunium@wp.pl.

 

Początek marszu – godzina 9:00. 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu