Jesteś tutaj: HomeMagazynPandemia w kujawsko-pomorskim wyraźnie przyśpiesza

Pandemia w kujawsko-pomorskim wyraźnie przyśpiesza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 11 wrzesień 2021 13:17
Pandemia w kujawsko-pomorskim wyraźnie przyśpiesza Fot: Markus Spiske

Wracamy do naszych cotygodniowych raportów dotyczących sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim. Przerwa w raportowaniu związana była przede wszystkim z faktem, że przez ostatnie tygodnie mieliśmy znacznie ograniczoną transmisję wirusa. Niestety ostatnie dni pokazują, że na dobre rozpoczyna się już czwarta fala.

 

 

W ostatnim tygodniu mieliśmy w województwie kujawsko-pomorskim 119 nowych przypadków zakażeń (niedziela – sobota), gdy analogicznie tydzień wcześniej było to 68. Wzrost jest zatem dość wyraźny. Co jest istotne – o czym pisaliśmy kilka dni temu – Bydgoszcz, gdzie wyszczepialność jest jedna z najwyższych w Polsce utrzymuje stałą tendencję kilkunastu zakażeń tygodniowo.


Ze wspomnianych 119 nowych zakażeń tylko 19 przypada na Bydgoszcz co stanowi niecałe 16% udziału bydgoskich zakażeń. Jak spojrzymy przykładowo na dane z ostatniego tygodnia lutego, gdy mieliśmy 4,2 tys. zakażeń w województwie w Bydgoszczy było to blisko tysiąc, przez co udział Bydgoszczy przekraczał 22%.

 

W szpitalach województwa kujawsko-pomorskiego przebywa obecnie 33 pacjentów z COVID-19, tutaj mamy również widoczny w ciągu tygodni prawie trzykrotny wzrost, przy czym na dzisiaj z pomocy respiratora korzysta tylko jedna osoba.

 

Na tym historycznym wykresie czwartej fali jeszcze nie widać, szacowana przez nas liczba aktywnych przypadków jednak przed tygodniem oscylowałą w okolicach 100, teraz zbliżamy się do 200.

 

W ostatnim tygodniu stwierdzono również 4 zgony, jest to niepokojąca tendencja, bowiem przez cały sierpień odnotowano tylko 5 zgonów.

 

Ostatni tydzień to także nieco ponad 12 tys. szczepień, co jest kolejnym tygodniem tendencji spadkowej. Szczepienia na takim poziomie należy bowiem uznać za symboliczne.

 

Szczepienia w kujawsko-pomorskim historycznie:

 

Codziennie aktulizowane informacje o sytuacji w regionie publikujemy - COVID-19 - dane statystyczne

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu