Jesteś tutaj: HomeMagazynW kujawsko-pomorskim możemy być już po szczycie IV fali (raport)

W kujawsko-pomorskim możemy być już po szczycie IV fali (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 11 grudzień 2021 14:32
W kujawsko-pomorskim  możemy być już po szczycie IV fali (raport) Fot: Markus Spiske

Niestety – ostatniego tygodnia stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 178 zgonów z powodu COVID-19. Jest to kolejny tydzień wzrostu śmiertelności, jak pokazuje doświadczenie poprzednich fal, musimy się liczyć z tym, że kolejne tygodnie będą przynosić większe liczby. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że możemy być już po fali zakażeń w kujawsko-pomorskim i kolejne tygodnie będą przynosić coraz mniejsze liczby zakażeń.

 

W ostatni tygodniu stwierdzono w kujawsko-pomorskim 8403 zakażenia COVID-19, to o prawie 4% mniej niż analogicznie tydzień wcześniej. Jest to też pierwszy tydzień od wielu miesięcy, w którym mamy tendencję spadkową.

 

Z wyliczeń Adama Gapińskiego wynika, że współczynnik R w naszym województwie spadł do 0,99, czyli 100 osób zakaża 99,zatem epidemia weszła w fazę zwijania się. Dla Polski współczynnik R minimalnie przekracza 1 – 1,0063 (według Gapińskiego).

 

W szpitalach województwa kujawsko-pomorskiego przebywa obecnie 1150 pacjentów z COVID-19, z czego 107 podłączonych jest do respiratorów. Przez kolejne dni pacjentów będzie raczej przybywać,stąd też wojewoda zwrócił się do kolejnych szpitali o wydzielenie miejsc dla chorych na COVID-19, w celu ratowania ich życia, co się będzie odbywać kosztem chorych z innymi schorzeniami.

 

 

Szczepienia historycznie:

Warte obejrzenia

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu