Jesteś tutaj: HomeMagazynKolejny tydzień przynoszący poprawę sytuacji epidemicznej w regionie (raport)

Kolejny tydzień przynoszący poprawę sytuacji epidemicznej w regionie (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 19 marzec 2022 16:35
Kolejny tydzień przynoszący poprawę sytuacji epidemicznej w regionie (raport) Fot: Markus Spiske

Ostatniego tygodnia z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim zmarło 69 osób, to niestety 69 dramatów, możemy powiedzieć, że śmiertelność utrzymuje się na stałym poziomie, na pewno jest to mniej niż w tygodniach, gdy notowano po ponad 200 zgonów. Ostatniego tygodnia stwierdzono też 5372 nowe przypadki zakażeń.

Było to o ponad 26% mniej niż tydzień wcześniej, dynamika jeżeli chodzi o spadek zakażeń przyśpieszyła znowu. Pierwszy raz od kilku tygodni mamy średnio mniej niż tysiąc zakażeń dziennie.

 

 

 

Jeżeli chodzi o szczepienia to mamy coraz bardziej widoczne spowolnienie – dwoma dawkami zaszczepiło się zaledwie 58,3% populacji naszego województwa, ostatni tydzień nie przyniósł większych zmian w tym względzie. Nieco szybciej idą szczepienia trzecią dawką, ale ostatniego tygodnia odnotowaliśmy wzrost o zaledwie 0,2 punktu procentowego do 31,2%, co jest jednym z najniższych wyników w Unii Europejskiej.

 

 

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu