Jesteś tutaj: HomeMagazynKogo byś zaprosiła żyjącego i nieżyjącego na swoje 30-te urodziny?

Kogo byś zaprosiła żyjącego i nieżyjącego na swoje 30-te urodziny?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 28 marzec 2022 10:25

,,Moja lista gości” to lekka, chwytająca za serce powieść Rebecci Serie, która jesienią miała swoją premierę. Autorka proponuje czytelnikowi nietypową lekturę, bowiem głównej bohaterce Sabrinie przychodzi spotkać nieżyjące osoby, co przypomina stare niezamknięte sprawy. To nietypowe spotkanie staje się jednak okazją do zamknięcia tych spraw.

Swoje trzydzieste urodziny Sabrina planowała świętować standardowo i bez fajerwerków. Każdego roku razem ze swoją przyjaciółką Jessicą spotykały się na urodzinowej kolacji, na której wspominały studenckie życie, plotkowały i wypijały morze wina. Tak miało być i tym razem…

 

Kiedy Sabb nieco spóźniona dociera na spotkanie, okazuje się, że przy stole czekają już nieżyjący już od lat ojciec, Audrey Hepburn, wykładowca z czasów studenckich oraz były narzeczony.

 

Jak to możliwe? Jakim cudem znaleźli się oni przy jednym stole? I kto poradzi sobie z tą niezręczną ciszą?


Z tego wszystkiego wynikają ciekawe refleksje dotyczące życia Sabriny.

Moja lista gości to słodko-gorzka opowieść o dorastaniu, trudnych pożegnaniach i o tym, że musimy zrozumieć swoją przeszłość, by otworzyć się na przyszłość.

 

Polską wersję książki ,,Moja lista gości” opracowała Agnieszka Brodzik, polskim wydawcą jest Wydawnictwo Czwarta Strona. Książka jest cenowo bardzo przystępna.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu