Jesteś tutaj: HomeMagazynŚmiertelność utrzymuje się na stałym poziomie. Szczepienia marginalne (raport)

Śmiertelność utrzymuje się na stałym poziomie. Szczepienia marginalne (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 26 marzec 2022 11:54

Od poniedziałku zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych (za wyjątkiem placówek służby zdrowia), co mentalnie może sugerować, że pandemia dobiega końca. Na pewno zmienia się postrzeganie wirusa COVID-19, który zyskuje status podobny do grypy. Jedną z tego przyczyn jest znacznie mniejsza śmiertelność wariantu Omnikron.

 

Jeżeli nie pojawi się bardziej zjadliwy wariant COVID-19, to najprawdopodobniej zbliżamy się do końca pandemii. Ostatniego tygodnia zmarło w naszym województwie ponad 60 osób, to podobny wynik jak przed tygodniem i dwoma tygodniami. Nie jest to powyżej 200 ofiar tygodniowo jak notowaliśmy na przełomie roku, ale na pewno jest to wciąż dużo.

 

 

 

 

Ostatniego tygodnia stwierdzono niecałe 4,9 tys. nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim, to o ponad 31% mniej niż analogicznie tydzień temu.

 

Szczepienia stoją w miejscu

Ostatniego tygodnia wykonano ponad 3 tys. szczepień (kujawsko-pomorskie), to niespecjalnie wiele, gdy mieliśmy tygodnie z ponad 100 tys. zaszczepionych – z tego ok. 2,1 tys. to osoby przyjmujące trzecią dawkę. Osób, które zaszczepiły się w ostatnim tygodniu po raz pierwszy było mniej niż 400, kolejne ponad 700 to osoby przyjmujące drugą dawkę lub preparat Jonhsona.

 

Do tej pory w pełni zaszczepiło się w naszym województwie 58,3%, przynajmniej jedną dawką 59,2% - te dane procentowe właściwie od dwóch tygodni się nie zmieniają, co pokazuje jak nikła jest liczba szczepień. Trzy dawki przyjęło 31,3% naszej populacji.

 

Szczepienia historycznie:

 

Zmiany w raportach

W przyszłą sobotę po raz ostatni przygotowujemy raport tygodniowy w takiej formie, z uwagi na fakt, że zmienia się nastawienie do COVID-19. Planujemy też rezygnację z codziennych wykresów o sytuacji w województwie. Zamiast tego będziemy przedstawiać Państwu zestawienie informacji w cyklach miesięcznych. Raz w miesiąću będzie się też pojawiał raport szczegółowy dotyczący szczepień.

 

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

    Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

  • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

    W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu