Jesteś tutaj: HomeMagazynMocny spadek zakażeń, ale wciąż mamy w województwie ofiary COVID-19 (raport)

Mocny spadek zakażeń, ale wciąż mamy w województwie ofiary COVID-19 (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 02 kwiecień 2022 12:16
Mocny spadek zakażeń, ale wciąż mamy w województwie ofiary COVID-19 (raport) Fot: Markus Spiske

W dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia stwierdza się w kujawsko-pomorskim 91 nowych zakażeń, wspominamy o tym bo pierwszy raz od października mamy wynik dwucyfrowy, przez ostatnie miesiące była to przynajmniej setka zakażeń dziennie, niekiedy nawet ponad tysiąc. W ostatnim tygodniu mieliśmy 1427 zakażenia, co patrząc tydzień do tygodnia stanowi spadek dynamiki o 55%.

Ostatni tydzień to też 42 zgony – czyli 42 dramaty. To wciąż sporo, bowiem w skali miesiąca będzie to ponad 100, może nawet 150 zgonów. Nie mniej jednak jest to i tak mniej niż w kolejnych tygodniach – luty przyniósł ponad 300 zgonów.

 

 

W ostatnim czasie dość sporo zmieniło się też w postrzeganiu COVID-19 w wariancie Omnikron, od kilku dni obowiązek noszenia maseczek ograniczony został do placówek służby zdrowia, również zniesiono izolacje, stąd też osoby zakażone mogą niekiedy bez przeszkód poruszać się między nami. W praktyce pokazuje to, że zmieniło się formalne postrzeganie COVID-19 w Polsce. Z tego też powodu jest to ostatni nasz raport w tej formule, będziemy starali się skupiać na miesięcznych raportach, jednocześnie będziemy dalej śledzić sytuację epidemiczną, jeżeli pojawią się niepokojące symptomy, to na pewno o nich napiszemy. Codzienne raportowanie sytuacji w województwie na wykresach zakończymy w poniedziałek 4 kwietnia.

 

W temacie szczepień również ograniczamy raportowanie, bowiem właściwie stanęły one w miejscu i wszystko wskazuje, że dzisiejsze odczyty - 58,3% w pełni zaszczepionej populacji województwa i 31,4% dodatkową dawką się zakończą szczepienia. Jedyna dynamika możliwa jest w trzeciej dawce, gdzie w ostatnim tygodniu odnotowano około 3 tys. sczepień, ale nie te dane nie powinny się o więcej niż 1 punkt procentowy już zmienić.

 

Ten wykres nie powinien już wiele się zmienić.

 

Czytelnikom, którzy śledzili tygodniowe oraz codzienne raporty dziękujemy za te wspólne 2 lata, liczymy jednak, że nie będzie już potrzeby wracania do codziennego raportowania.

 

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

    Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

  • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

    Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu