Jesteś tutaj: HomeMagazynSytuacja wokół Marszu Niepodległości coraz bardziej napięta. Partia Ruch Narodowy przegrywa na razie z Bąkiewiczem

Sytuacja wokół Marszu Niepodległości coraz bardziej napięta. Partia Ruch Narodowy przegrywa na razie z Bąkiewiczem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn piątek, 10 marzec 2023 14:59

Posłowie Robert Winnicki i Krzysztof Bosak nie są już członkami Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – wynika z decyzji sądu rejestrowego KRS. Funkcję prezesa nadal pełni Robert Bąkiewicz, którego Bosak i Winnicki chcieli z tej funkcji usunąć. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości to formalnie organizator odbywających się corocznie 11 listopada Marszów Niepodległości, wydawca Mediów Narodowych w internecie, otrzymujący spore dotacje państwowe.

O tym ,że jest spór publicznie dowiedzieliśmy się pod koniec lutego, choć od długich miesięcy mówiło się o napiętej sytuacji między Bąkiewiczem i działaczami partii Ruch Narodowy.

 

19 lutego poseł Robert Winnicki poinformował w mediach społecznościowych, że odbył się Walny Zjazd Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, który odwołał z funkcji prezesa Roberta Bąkiewicza i powołał Bartosza Malewskiego. Tego samego dnia Robert Bąkiewicz stwierdził, że zjazd o którym pisze Winnicki był nielegalny, z naruszeniem statutu stowarzyszenia.

 

22 lutego zarząd którym kieruje Bąkiewicz podjął uchwałę o wyrzuceniu ze stowarzyszenia kilku członków w tym Bosaka, Winnickiego Malewskiego. W oświadczeniu informuje się też, że wyrzuceni członkowie mieli od kilku miesięcy destabilizować działalność stowarzyszenia.

 

Sąd przyznaje rację Bąkiewiczowi

W czwartek na stronach rejestru KRS z władz stowarzyszenia zostali usunięci posłowie Bosak i Winnicki, tym samym Sąd uznał za legalne decyzje podjęte 22 lutego przez zarząd z Bąkiewczem na czele. Sąd natomiast nie uznał legalności Walnego Zjazdu z 19 lutego, za którym stali posłowie Ruchu Narodowego.

 

To jawny akt politycznej bandyterki Zbigniewa Ziobry i jego ingerencji w sprawy Stowarzyszenia oraz próba ochrony Roberta Bąkiewicza – piszą byli członkowie zarządu stowarzyszenia w oświadczeniu, związani z Ruchem Narodowym, w tym Bartosz Malewski - Upolityczniony KRS celowo blokuje wpis legalnego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, które odbyło się 19 lutego 2023 r., a na którym odwołano Bąkiewicza z funkcji prezesa oraz członka Zarządu. Bąkiewicz swój wniosek złożył 22 lutego 2023 r., a wpisu dokonano pomimo oczywistego absurdu i niezgodności ze Statutem Stowarzyszenia jakim jest usunięcie większości Zarządu przez mniejszość.

 

Jednym z przedmiotów sporu wewnątrz stowarzyszenia były zbyt bliskie relacje Roberta Bąkiewicza z formacją rządzącą, niektórzy mówili wprost, że prowadzi to do przejęcia marszu stworzonego przez narodowców przez PiS. Działacze (według decyzji sądu byli) składają skargę do Sądu Rejonowego - Jesteśmy spokojni co do końcowego rozstrzygnięcia sprawy – oświadczają.

 

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu