Jesteś tutaj: HomeMagazyn,,Wszystkie wady Klary...” bydgoskiego pisarza

,,Wszystkie wady Klary...” bydgoskiego pisarza

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn niedziela, 02 kwiecień 2023 10:04

Piotr Borlik jako twórca literacki zdobył uznanie czytelników głównie za sprawą kryminałów, być może jego trylogię ,,Boska proporcja” wkrótce zobaczymy na ekranie, bowiem producenci filmowi kupili do niego prawa. Dosłownie kilka dni temu miał miejsce debiut Borlika w innym gatunku komedii obyczajowych za sprawą premiery książki ,,Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta”.

 

Wydana przez Wydawnictwo Poznańskie powieść opisuje perypetie życiowe Klary, kobiety po 30-tce, żony, matki dwójki dzieci, którą dotyka coś co można nazwać kryzysem wieku średniego. Jako pracowniczka dużej korporacji, jednocześnie żona lekarza, zaczyna odczuwać, że w życiu za bardzo nie miała kiedy się wyszaleć. Dużo w jej życiu zmienia przypadkowe spotkanie z windzie. Można jedynie jeszcze wspomnieć, że zaczepianie ludzi w windzie to wada klary nr 4.

 

Mężczyzna piszący komedie obyczajowe? - takie pytanie na zakończenie książki zadaje Piotr Borlik w słowie od autora – Marzy mi się, żeby o przygodach Klary było głośno i aby każdy się przekonał, że mężczyźni również mogą pisać komedie obyczajowe.

 

Piotr Borlik od wielu lat mieszka w Gdańsku, również w książce nie brakuje nawiązań do tej części kraju, Klara z pewnego powodu (czytelniczki i czytelnicy go poznają) unika Helu. Autor urodził się w Bydgoszczy, skończył UTP (dzisiejszą Politechnikę Bydgoską) już na studiach technicznych zaczął interesować się literaturą. Jego twórczość rozwijała się dzięki stypendium prezydenta Bydgoszczy. Jego pierwszą książką wydaną w 2017 roku jest Teatr Lalek, akcja książki dzieje się w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu