Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzegląd zagraniczny: Wojna w Izraelu, kryzys polityczny w Hiszpanii oraz reakcja świata na wybory w Polsce

Przegląd zagraniczny: Wojna w Izraelu, kryzys polityczny w Hiszpanii oraz reakcja świata na wybory w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 23 październik 2023 18:13
Przegląd zagraniczny: Wojna w Izraelu, kryzys polityczny w Hiszpanii oraz reakcja świata na wybory w Polsce Fot: Israel Defence Forces

W dzisiejszym wydaniu Przeglądu Zagranicznego przygotowaliśmy skrót najważniejszych informacji wokół wojny jaka po ataku Hamasu wybuchła w Izraelu. Wybraliśmy kluczowe informację, aby w szybki i przystępny sposób przybliżyć Państwu to zagadnienie.

Na dzisiaj przygotowaliśmy też informację o sytuacji na hiszpańskiej sytuacji na scenie politycznej, gdzie od lipca nie udało się powołać nowego rządu, a ostatnio na potrzeby okresu powyborczego toczona jest dyskusja o ewentualnej amnestii dla organizatorów referendum w sprawie odłączenia Katalonii z 2017 roku.

 

Wspomnimy też o tym co piszą zagraniczne media po wyborach parlamentarnych w Polsce.

 

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

    W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

    Etykiety: Senat RP
  • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

    Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu