Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 10 październik 2016

Wczoraj mniejszościowy udziałowiec w spółce WKS Zawisza Bydgoszcz SA, Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” poinformował o sprzedaży wszystkich swoich akcji nieznanemu inwestorowi. Jak się dowiedzieliśmy, również z funkcji przewodniczącej rady nadzorczej zrezygnowała Katarzyna Piątkowska, związana biznesowo z rodziną Osuchów. Mniejszościowym udziałowcem pozostaje Miasto Bydgoszcz, dla którego spółka staje się coraz większym ciężarem.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 10 październik 2016 19:46

Skrót meczu: Zieloni Zalesie – Zawisza Bydgoszcz

W meczu 7 kolejki B-klasy Zieloni Zalesie podejmowali Zawiszę Bydgoszcz. Zapraszamy do obejrzenia skrótu video z tego spotkania.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 10 październik 2016 19:10

Nauczyciele protestowali przeciwko likwidacji gimnazjów

W całej Polsce odbywały się w poniedziałek protesty organizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego przeciwko przygotowywanej przez rząd reformie oświatowej, Uczestniczyli w nich chętnie politycy opozycji. Ponad 300 osób zjechało pod Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, aby złożyć petycję na ręce wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urząd Miasta Bydgoszczy pracuje obecnie nad koncepcją rewitalizacji Parku Ludowego, który usytuowany jest w centrum Bydgoszczy pomiędzy ulicami Focha i ks. Markwarta. Decyzje konkretne jeszcze nie zapadły, ale zanosi się na to, że zburzona zostanie muszla koncertowa, która przez kilkadziesiąt lat wpisała się w Bydgoszcz. Trzeba sobie jednak zadać pytanie – czy budując w 1956 roku muszlę nie popełniono błędu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 10 październik 2016 11:12

Gmina Inowrocław zaatakowana przez hakerów

Dzisiaj pojawiły się utrudnienia w dostępie do elektronicznego Biuletynu Informacji Publicznej gminy wiejskiej Inowrocław. Najprawdopodobniej doszło do ataku hakerskiego. W chwili obecnej gminny BIP funkcjonuje już normalnie.

Opublikowano w Inowrocław

Reprezentacja Polski do lat 19 zmierzyła się w Szubinie z Macedonią oraz w Inowrocławiu ze Słowacją. W odbywającym się w kujawsko-pomorskim turnieju uczestniczy również reprezentacja Irlandii Północnej. Stawką jest awans do turnieju finałowego, którego gospodarzem w lipcu będzie Gruzja.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu