Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 październik 2016

Zdaniem radnego wojewódzkiego Romana Jasiakiewicza, w wojewódzkich dokumentach strategicznych brakuje realnej wizji ożywienia gospodarczego kujawsko-pomorskiego. Radny stoi na stanowisku, że dzisiaj znacznie ważniejsze od dróg wodnych jest wykorzystanie magistrali węglowej, łączącej port w Gdyni ze Śląskiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Media obeszła informacja, iż w tym roku TVP nie będzie kontynuować realizowanej od 2005 roku transmisji koncertu sylwestrowego z rynku we Wrocławiu. Spekuluje się, że zamiast tego pokazany zostanie Toruń. Pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy ds. utworzenia metropolii doszukuje się na Facebook-u udziału przy tej decyzji dyrektora Radia Maryja. Czy jednak faktycznie mamy w tym momencie Toruniowi czego zazdrościć?

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek w Toruniu biało-czerwoni pokonali Irlandię Północną 1:0 i dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej, zyskali awans do turnieju finałowego, do kolejnej rundy ,,Elite Round”. Zmagania grupowe rozgrywane były również w Szubinie i Inowrocławiu.

Opublikowano w Sport

W Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Jesionowej powstanie gabinet rehabilitacyjny, z którego korzystać będą podopieczni tej placówki edukacyjnej. Pomysł wyszedł od Fundacji Grażyny Piechockiej-Kranc ,,Radosne dzieciństwo” - gabinet w szkole, czyli w naturalnym środowisku uczniów, ma zniwelować wśród nich strach przed białym fartuchem.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 12 październik 2016 10:50

Miasto chce sprzedać teren po Torbydzie

Rozbiórka nieużytkowanego przez wiele lat Torbydu dobiegła końca. Teraz Urząd Miasta chce tę działkę sprzedać, przy tym oczekując, że nabywca najpóźniej w ciągu 5 lat go zagospodaruje. Działka położona pomiędzy ulicami: Chopina, Ogińskiego i Moniuszki liczy 1,4959 ha.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 12 październik 2016 10:08

Teatr Miejski spod pędzla Romana Puchowskiego

Przedwojenna Bydgoszcz potrafi inspirować. W internecie dość popularne są pocztówki z tamtego okresu – ogólnie dużym zainteresowaniem cieszy się okres XIX i pierwszej połowy XX wieku. Rzadko powstają jednak nowe dzieła poświęcone tamtemu okresowi. Stąd też warto kilka słów napisać o nowym obrazie Romana Puchowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu