Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 październik 2016
piątek, 14 październik 2016 00:23

Będą w Bydgoszczy protestować przeciwko CETA

W niedzielę protest przeciwko ratyfikacji przez Polskę umowy CETA z Kanadą organizuje Młodzież Wszechpolska. Podobne protesty odbywać będą się w całym kraju. Bydgoski protest rozpocznie się o godzinie 16:00 pod Urzędem Wojewódzkim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nierzetelne działania zarządu spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA sprawiły, że nie uzyskała ona licencji na występy w I lidze, pomimo dużej życzliwości ze strony prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Z tego też powodu spółka nie uzyska w bieżącym sezonie wpływów z transmisji meczów przez Telewizję Polsat. Może oznaczać to popełnienie przez zarząd spółki przestępstwa regulowanego przez kodeks karny. Takie wątpliwości ma radny Jarosław Wenderlich.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 październik 2016 17:35

Świecie funkcjonalnie coraz bliższe Gdańska

Podnosząc temat zmian granic województwa trzeba sobie zdawać sprawę, że część powiatów może w ich efekcie przejść w kierunku innych województwa. Takie zagrożenie istnieje w przypadku Świecia i północnej części powiatu świeckiego.

Opublikowano w Regionalne

W przyszłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy ma podjąć uchwałę wprowadzającą taryfę za wody opadowe. Miasto będzie jednak większości mieszkańców tę opłatę refundować. Potrzebę zwołania nadzwyczajnej sesji RM prezydent Rafał Bruski tłumaczy chęcią aplikowania przez MWiK o dotację unijną na rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nim dojdzie do rewitalizacji płyty Starego Rynku, która odbyć może się w przyszłym roku, potrzebne jest przeprowadzenie wykopalisk archeologicznych. Rozpoczęły się one w tym tygodniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia szczególny powód do satysfakcji będzie mieć dwójka nauczycieli z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, którzy otrzymają od Zarządu Województwa nagrody pieniężne.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu