Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 14 październik 2016
sobota, 15 październik 2016 00:17

Bydgoska scena lewicowa

Pozycja polityczna lewicy w Bydgoszczy nie była od czasu II wojny światowej nigdy tak słaba. Najważniejszym podmiotem nadal jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, choć coraz bardziej aktywna staje się InicjatywaPL Barbary Nowackiej. Dość niemrawo w Bydgoszczy działa natomiast partia Razem, która w wyborach parlamentarnych uzyskała zaskakujący wynik.

Opublikowano w Bydgoszcz

10 października przypadła 606 rocznica bitwy pod Koronowem. Nieco zapomnianej, ale na pewno mającej duży wpływ na rozstrzygnięcie wielkiej wojny polsko-krzyżackiej na korzyść Władysława Jagiełły. Około 6 tys. zbrojnych stanęło naprzeciwko siebie jednak kilka kilometrów od samego Koronowa, we wsi Wilcze.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Prezydent Rafał Bruski uważa, że dzisiaj rozmawianie na temat zmian administracyjnych w kraju to dyskusje czysto akademickie, bowiem na żądne zmiany się nie zanosi. Funkcjonowanie kujawsko-pomorskiego ocenia natomiast jako ,,trudny kompromis”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nieco ponad miesiąc temu Urząd Miasta Inowrocławia zakończył przyjmowanie propozycji mieszkańców do budżetu miasta na rok 2017. Taki sposób procedowania pozwala poznać potrzeby mieszkańców jeszcze przed opracowaniem projektu budżetu, co ułatwia ich ewentualne uwzględnienie. Wiemy, że inowrocławianie złożyli prawie 70 propozycji, na dniach dowiemy się które zostaną uwzględnione.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 14 październik 2016 10:37

Kościół św. Idziego – Ars longa, vita brevis

Był pierwszym kościołem na terenie grodu bydgoskiego, wybudowanym jeszcze przed nadaniem Bydgoszczy praw miejskich. Przez przeszło siedem wieków służył wiernym. Mowa o nieistniejącym już kościele pw. św. Idziego, który mieścił się przy dzisiejszym Moście Bernardyńskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dziękujemy wspaniałym uczonym i pedagogom, naszym mistrzom i autorytetom. I zachęcamy wszystkich, by tego dnia odwiedzili swych dawnych lub obecnych nauczycieli. Powiedzmy im o naszych sukcesach. O tym, jak każdego dnia korzystamy z wiedzy i umiejętności, które nam przekazali. Jak ważny jest dla nas szacunek dla nauki, pokora wobec jej tajemnic i ciekawość świata – życzy pracownikom oświaty prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu