Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 15 październik 2016

W roku 1936 toczyły się dyskusje w sprawie przejścia Bydgoszczy wraz z okręgiem nadnoteckim z województwa wielkopolskiego do pomorskiego. Nastąpiło to dwa lata później i Bydgoszcz stała się największym miastem na Pomorzu. Jeden z głównych argumentów za takimi rozstrzygnięciami była potrzeba bliższej współpracy Bydgoszczy z Gdynią.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 15 październik 2016 19:14

Decydujące okazały się dwie pierwsze bramki

W Zamościu piłkarze Victorii Kołaczkowo podejmowali Zawiszę Bydgoszcz. Niska temperatura i wiatr dał się na pewno we znaki kibicom. Nie są jednak również zbyt komfortowe warunki dla piłkarzy, którzy w sposób szczególny są narażeni na kontuzje. Na stadionie Iskry Rynarzewo ,,męskiej” gry nie brakowała, stąd też sędzia główny Szymon Raniszewski musiał wielokrotnie dyscyplinować zbyt ostro grających piłkarzy obu drużyn.

Opublikowano w Sport
sobota, 15 październik 2016 09:30

O wojnie Piastów z Popielidami

Historia Polski którą została dość dobrze zbadana rozpoczyna się od momentu chrztu Mieszka I pod koniec X wieku. Państwo polskie powstało ze zjednoczenia plemion prowadzących wcześniej ze sobą wojny przez Mieszka I. Grzegorz Walkowski badający stare kroniki opisuje hipotezę o odbywającej się w I połowie X wieku wojnie z udziałem ojca Mieszka I, Siemiomysła.

Opublikowano w Historia

Inwestor bydgoskiego dworca otrzymał przez kapitułę nagrodę Kryształu Przetargów Publicznych. Doceniono w ten sposób sposób przeprowadzenia postępowania przetargowego dla realizacji dworca PKP w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu