Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 17 październik 2016

We wrześniu informowaliśmy o tym, że wicepremier, a zarazem minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wyróżnił tradycję Szymborskich Przywołówek jako element niematerialnego dziedzictwa narodowego. W ostatni weekend Kawalerowie Szymborscy otrzymali na piśmie potwierdzenie tej decyzji. Przy tej okazji o tej tradycji kujawskiego folkloru było głośno między innymi na antenie TVP Kultura.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 17 październik 2016 20:16

Stan czystości Gopła wywołuje nadal niepokój

Poseł Krzysztof Brejza interweniuje w Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska, oczekując przeprowadzenia kontroli stanu wód w Jeziorze Gopło. Jest to odpowiedź na niepokojące sygnały dochodzące od mieszkańców Kruszwicy.

Opublikowano w Kruszwica
poniedziałek, 17 październik 2016 16:51

Z Bydgoszczy PolskimBusem na Ukrainę

Przewoźnik autobusowy PolskiBus informuje o nawiązaniu partnerskiej współpracy z firmą Ideal Travel i zapowiada uruchomienie 21 października dwóch linii łączących Bydgoszcz z Lwowem i dwoma innymi miastami na Ukrainie.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 17 październik 2016 16:29

Posprzątali grób Józefa Trajtlera

Zbliża się powoli Wszystkich Świętych. Na cmentarzu Starofarnym spoczywają również obcokrajowcy, o których groby bliscy nie mogą specjalnie dbać – pochodzący z Węgier Józef Trajtler, w nekropolii mieści się również kwatera żołnierzy francuskich. W sobotę grobem Józefa Trajtlera zajęło się Stowarzyszenie Dwie Korony, kultywujące przyjaźń polsko-węgierską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zbierał pieniądze na przetłumaczenie kazania ks. Romana Kneblewskiego na język włoski, dla papieża Franciszka, proboszcza bydgoskiej parafii przy Placu Piastowskim. Kapłan negatywnie wypowiadał się o przyjmowaniu przez Polskę uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu. Poseł Bartosz Kownacki chce, aby prokuratura zbadała czy zbiórka była legalna.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 17 październik 2016 10:54

Na Świekatowskiej praca pomimo niepogody

W ostatnich dniach aura zbytnio nas nie rozpieszczała. Do takich warunków na zewnątrz musimy być jesienią przygotowani. Nie przeszkadza to natomiast pracą przy ulicy Siedleckiej i Świekatowskiej, gdzie już droga jest prawie gotowa do wylania na nią betonu asfaltowego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 17 październik 2016 10:37

Bazylika w Strzelnie świętowała 800-lecie

Konsekracja kościoła pw. Świętej Trójcy w Strzelnie miała miejsce w 1216 roku. Od tego momentu minęło dokładnie osiem wieków. Wczoraj Prymas Polski abp. Wojciech Polak poświęcił i namaścił nowy ołtarz. Był to punkt kulminacyjny obchodów 800-lecia konsekracji parafii, który przypadł w roku jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 17 październik 2016 10:03

Protestowali przeciwko podpisywaniu przez Polskę CETA

W niedziele we wszystkich miastach wojewódzkich Młodzież Wszechpolska organizowała protesty przeciwko ratyfikowaniu przez Polskę umowy z Kanadą CETA. Pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy protestowało około 20 osób. Również w weekend odbywały się protesty lewicy, która również nie popiera CETA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu