Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 18 październik 2016

W ostatnim czasie doszło do spotkania prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasza Moraczewskiego z przedstawicielem Ministerstwa Obrony Narodowej. Problematyka partycypacji wojska w utrzymaniu bydgoskiego lotniska jest trudna, ale jak przyznaje wiceminister Bartosz Kownacki, jest pełna wola, aby pójść do przodu z tematem, którego poprzednie kierownictwo MON nie było wstanie rozwiązać przez kilka lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzą obecnie postępowanie w sprawie niespełnienia obowiązków i nadużycia przy sprzedaży przez Skarb Państwa 37,9% akcji grupy kapitałowej CIECH, którego zakłady sodowe mieszczą się na Kujawach. Sprawa tej prywatyzacji nie jest zatem jeszcze zamknięta i można się spodziewać postawienia osobom odpowiedzialnym zarzutów.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 18 październik 2016 17:50

Marszałek sowicie nagrodził dyrektora pogotowia

Premie roczną w wysokości ponad 32 tys. złotych otrzyma były działacz Platformy Obywatelskiej, obecnie dyrektor naczelny Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, Krzysztof Tadrzak. Według GUS przeciętne wynagrodzenie w I półroczu bieżącego roku wyniosło w kujawsko-pomorskim 3512,99 zł brutto (większość mieszkańców zarabia znacznie poniżej tej kwoty), stąd też zarabiając średnią wojewódzką trzeba na taką jednorazową nagrodę Zarządu Województwa pracować 9 miesięcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj (wtorek) w Luksemburgu przedstawiciele państw tworzących Unię Europejską mieli upoważnić liderów UE do podpisania umowy handlowej z CETA. Spotkanie zakończyło się jednak fiaskiem, z powodu braku zgody ze strony Belgii. Tematowi CETA poświęcony będzie czwartkowo-piątkowy szczyt przywódców unijnych.

Opublikowano w Regionalne

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski po rozmowach z Bydgoską Radą Seniorów chce wprowadzić Bydgoską Kartę Seniora 60+, która pozwalałaby jej posiadaczom na korzystanie z miejskich usług na preferencyjnych warunkach. Wzorowana będzie ona na funkcjonującej obecnie Bydgoskie Karcie Rodzinnej 3+.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 18 październik 2016 10:13

Mury miejskie nadal robią za śmietnik!

Przy ulicy Pod Blankami zobaczyć można fragmenty ,,Baszty Piątej” dawnych murów miejskich. Tego typu pozostałości po średniowieczu mamy w centrum Bydgoszczy niezbyt wiele, stąd też aż prosi się, aby pokazywać to miejsce turystom lub naszym gościom. W praktyce lepiej tam się nie zapuszczać, jeżeli chcemy pozostawić u naszych gości pozytywny wizerunek miasta, bowiem nagminnie to miejsce pełni rolę śmietnika na odpady wielkogabarytowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku dni na cmentarzu Starofarnym, najstarszej bydgoskiej nekropolii, nazywanej również ,,bydgoskimi Powązkami” prowadzone są prace polegające na wykonaniu nowych alejek cmentarnych. Efekty tych prac będziemy mogli dostrzec na początku listopada, podczas obchodów dnia Wszystkich Świętych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu