Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 19 październik 2016

Od nowego roku obowiązywać będzie opłata 3,96 zł od metra sześciennego wody. Opłata będzie pobierana tylko w przypadku odprowadzania deszczówki do kanalizacji miejskiej, jeżeli dana nieruchomość posiadać będzie własny system np. studnie, jej właściciel nie będzie zobowiązany do wnoszenia opłaty. Praktycznie przez najbliższe trzy lata opłatę będą uiszczać tylko przedsiębiorcy, bowiem radni uchwalili refundację dla właścicieli domów mieszkalnych.  Prezydent tłumaczył potrzebę wprowadzenia opłaty przygotowywaną ustawą rządową i możliwością pozyskania dotacji z Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona korytarzom sieci bazowej TEN-T w krajach Grupy Wyszehradzkiej organizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Obecni byli na niej przedstawiciele rządów: Republiki Czeskiej Słowacji i Węgier. Niestety nie dyskutowano na niej zbytnio o drogach wodnych E-40 i E-70,. które według wojewódzkich dokumentów planistycznych mają ożywić kujawsko-pomorskie. Być może jednak potencjał linii kolejowych przebiegających przez Bydgoszcz i Inowrocław, zyska na znaczeniu dzięki rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 19 październik 2016 10:07

VIII-ligowy Zawisza to jest fenomen

Wczoraj media poinformowały o tym, że ze struktur CWZS wykluczono spółkę piłkarską WKS Zawisza Bydgoszcz SA. Niezbyt to jednak w praktyce ciekawa informacja, bowiem obiekty piłkarskie przy ulicy Gdańskiej 163 są nieużytkowane. Goszczący ostatnio na meczu reprezentacji do lat 21 dziennikarze, nie mogli się nadziwić, że ze stadionu piłkarskiego Zawiszy nikt nie korzysta. Zawisza piłkarsko jednak istnieje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bruksela przyjęła opracowany przez Zarząd Województwa Plan Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej, czyli najważniejszy dokument, który decydował będzie na jakie inwestycje infrastrukturalne zostaną wydane środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w perspektywie 2013-2020. Z puli inwestycji kolejowych prawie cała kwota zostanie wydatkowana na inwestycje leżące po wschodniej stronie Wisły, w rejonie Torunia i Grudziądza.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu