Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 02 październik 2016
poniedziałek, 03 październik 2016 00:55

Kolejne miasto chce naliczyć karnie PESA

Tramwaje Warszawskie wystawiły firmie PESA Bydgoszcz rachunek na kwotę ok. 35 mln zł, tytułem kar umownych. Stołeczny rości o opóźnienia z dostawą tramwajów oraz o przekroczenie masy pojazdów. Bydgoska firma zapowiada, że będzie kwestionować wysokość naliczonych kar przed sądem.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 02 październik 2016 17:41

Skrót meczu: Zawisza Bydgoszcz – GLZS Sadki

Zgodnie ze wczorajszą zapowiedzią, publikujemy wideo skrót meczu 6 kolejki B-klasy, w którym Zawisza Bydgoszcz podejmował GLZS Sadki. Był to mecz na szczycie tej ligi, stąd też momentami gra wyglądało dość ciekawie. Spotkanie rozegrano na boisku w Potulicach.

Opublikowano w Sport
niedziela, 02 październik 2016 17:35

Quod bonum, felix, faustum, fortunatumque sit!

Powyższa łacińska sentencja, to zwyczajne życzenie dobrego roku akademickiego. Te słowa wypowiedział w sobotę prof. nadzw. Dr Włodzimierz Majewskim, po czym uderzył trzykrotnie berłem, na znak rozpoczęcia roku akademickiego w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Rektor Majewski w swoim inauguracyjnym wystąpieniu wielokrotnie podkreślał, iż jego uczelnia kształcąc przy zastosowaniu najnowszych technologi, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom pracodawców.

Opublikowano w Bydgoszcz

W weekend obchodzimy jubileusz 60-lecia Opery Nova (dokładniej istnienia teatru operowego w Bydgoszczy). Sobotnim gościem gmachu opery był wicepremier, a zarazem minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Jego wizyta związana była z planami dofinansowania rozwoju Opery Nova z funduszy europejskich.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 02 październik 2016 07:24

Niepokoją się o przyszłość stadionu Goplanii

Inowrocławski ratusz rozpoczyna modernizację stadionu Goplanii Inowrocław przy ulicy Orlowskiej. Zdaniem wiceprezesa Goplanii Przemysława Gawędy i miejskiego radnego Marka Słabińskiego, za modernizację stadionu zabiera się od złej strony, co pozwala mieć wątpliwości wobec przyszłości obiektów sportowych, które z roku na rok coraz bardziej niszczeją.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu