Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 20 październik 2016
piątek, 21 październik 2016 00:54

List Otwarty kibiców Polonii Bydgoszcz

Temat nazwy stadionu przy ulicy Sportowej stał się ostatnio elementem debaty publicznej. Propozycja kibiców, aby sformalizować powszechnie przyjętego patrona jakim jest Marszałek Józef Piłsudski przez jedną z gazet nie została łaskawie przyjęta. Stąd też publikujemy list Stowarzyszenia ,,Biało-Czerwone Pokoleni”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Reprezentujący Bydgoszcz w Sejmiku Województwa radni Roman Jasiakiewicz i Andrzej Walkowiak uważają, że przyjęty przez Komisję Europejską Plan Spójności Komunikacyjnej ewidentnie marginalizuje Bydgoszcz i zachodnią część województwa. Służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego natomiast w ich opinii wprowadzają opinie publiczną w błąd, poprzez kierowanie do dziennikarzy zmanipulowanych komunikatów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W pierwszej połowie października odbyła się premiera płyty ,,Strzyga” zespołu Percival Schuttenbach. To właśnie ten zespół stworzył muzykę na potrzeby najnowszej części gry komputerowej Wiedźmina: Dziki Gon, która zdobyła uznanie na całym świecie. W niedzielę będą gościć w bydgoskiej Estradzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek inowrocławscy policjanci zatrzymali 28-latka. Podczas przeszukania mieszkania inowrocławianina znaleziono znaczne ilości narkotyków. Policjanci podejrzewają, że może on mieć związek z handlem nielegalnymi substancjami. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie – 3 miesiące.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 20 październik 2016 15:39

Rolnicy obawiają się Afrykańskiego Pomoru Świń

Do wtorku prowadzona będzie w województwie kujawsko-pomorskim inwentaryzacja dzików. Z tego też powodu leśnicy proszą mieszkańców województwa o ograniczenie swoich wizyt w lesie. Celem inwentaryzacji jest przeciwdziałanie rozpowszechniania się Afrykańskiego Pomoru Świń, którego potencjalnymi nosicielami są dziki.

Opublikowano w Regionalne

Radny Tomasz Rega uważa, że Anita i Radosław Osuch nie mogą jeszcze traktować swojego etapu związanego z działalnością w Bydgoszczy za zamknięty. Dzisiaj poinformował o tym, że Prokuratora Okręgowa w Bydgoszczy wszczęła postępowanie w sprawie wyłudzenia ponad 2 mln zł dotacji na szkodę Miasta Bydgoszczy. We wniosku o przyznanie dotacje dla spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA miała zostać bowiem poświadczona nieprawda.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 20 październik 2016 13:34

W koalicji coraz bardziej iskrzy

W ostatnich dniach widzieliśmy kolejne symptomy świadczące o tym, że koalicja PO z SLD Lewicą Razem nie jest relacją opartą na relacjach partnerskich. Jeden z partnerów próbuje bowiem zdominować drugiego. Tym razem poszło o to czyim pomysłem jest Karta Seniora.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 20 październik 2016 11:16

Prokuratura bada czy wyłudzono dotację na Zawiszę

Radny Tomasz Rega poinformował, że Prokuratura Okręgowa wszczęła postępowanie, w sprawie możliwości wyłudzenia dotacji z Miasta Bydgoszczy przez spółkę WKS Zawisza Bydgoszcz SA. Zarząd klubu aplikując o dotację miał poświadczyć nieprawdę o braku zaległości wobec ZUS. Więcej informacji wkrótce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu