Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 27 październik 2016

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk powołał Główną Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną. W skład 15-osobowego gremium doradczego powołana została Anna Rembowicz-Dziekciowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie można wykluczyć, iż w niedalekiej przyszłości przez Inowrocław część towarów z zachodu Europu do państw bałtyckim będzie przejeżdżać przez Inowrocław. O takim zamiarze mówił w ubiegłym tygodniu w Warszawie prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 27 październik 2016 19:17

Radny ma obawy o sprawność miejskiego monitoringu

25 sierpnia miała miejsce przy amfiteatrze Opery Nova prezentacja pierwszego zespołu Zawiszy Bydgoszcz. Przed jej rozpoczęciem doszło w okolicy ulicy Mostowej do przepychanek z policjantami. Będący świadkami tych zdarzeń radni wskazują na prowokacyjne zachowania policjantów. Dlatego też chcieli uzyskać nagrania z monitoringu miejskiego – okazało się, że akurat tego dnia, w miejscach gdzie było niespokojnie, kamery nie działały.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej rozpoczęła się dzisiaj siódma edycja Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji z cyklu ,,Jeden świat – wiele kultur”. Tegoroczne hasło nawiązuje do ważnego jubileuszu - ,,1050-lecie Chrztu Polski a tożsamość narodowa”. Niewątpliwym wydarzeniem było wręczenie Krzyżu Kawalerskiego Orderu Zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej Monsignore Giuseppe Antonio Scottiemu, Przewodniczącemu Fundacji Watykańskiej Joseph Ratziner – Benedykt XVI. Decyzje o przyznaniu odznaczenia podjął Prezydent RP Andrzej Duda, który również patronuje honorowo bydgoskiej konferencji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj radni wyrazili zgodę, aby Miasto Bydgoszcz wraz z województwem opracowało studium dla utworzenia portu multimodalnego na obszarze Miasta Bydgoszczy i gminy Solec Kujawski. Ta decyzja może mieć dla Bydgoszczy znaczenie wieloletnie, stąd też publikujemy wystąpienie radnego opozycji Rafała Piaseckiego, który przedstawił szereg wątpliwości co do celowości tego projektu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 27 październik 2016 16:01

Francuscy oficerowie mają nowy nagrobek

W inowrocławskiej ziemi spoczywa trzech kapitanów francuskich, którzy zginęli podczas I wojny światowej, w roku 1918. Ich szczątki spoczywają na cmentarzu przy ulicy Karola Marcinkowskiego. Staraniami władz Inowrocławia w ostatnim czasie postawiono im nowy nagrobek.

Opublikowano w Inowrocław

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o opracowaniu wspólnie z Województwem Kujawsko-Pomorskim studium dla utworzenia portu multimodalnego na skraju Miasta Bydgoszczy i gminy Solec Kujawski. Czy będzie ono dla Bydgoszczy pozytywne dowiemy się w przyszłości, dzisiaj natomiast już wiemy, iż zagrożeniem nie są inwestycje Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu