Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 28 październik 2016

Tak jak już informowaliśmy, w czwartek Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej odznaczono w Bydgoszczy przewodniczącego watykańskiej fundacji byłego papieża Benedykta XVII Monsignore Scottiego. Wygłosił on ciekawy wykład poświęcony sytuacji dzisiejszej Europy, którą targa kryzys tożsamości oraz imigracyjny. Przedstawiamy fragmenty wystąpienia watykańskiego gościa w murach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 28 październik 2016 23:14

Roszady w toruńskim PiS-ie

Poseł Jan Krzysztof Ardanowski nie jest już przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńsko-włocławskim. Nową przewodniczącą została była posłanka, obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Drab z Grudziądza.

Opublikowano w Regionalne

Dużo uwagi na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa w Toruniu poświęcone było sytuacji Portu Lotniczego Bydgoszcz. Dyskusja nie przyniosła jednak rozwiązania sytuacji, dlatego jak ustaliliśmy radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o nadzwyczajną sesję, którą przewodniczący powinien zwołać w przyszłym tygodniu.

Opublikowano w Regionalne

Podczas sesji Sejmiku Województwa swój niepokój zaangażowaniem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Bydgoszczy w program EMMA wyraził radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz. Liderem projektu EMMA jest bowiem port w Hamburgu, będący bezpośrednią konkurencją dla polskich portów: Gdynia, Gdańsk, Szczecin i Świnoujście.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niespodziewanie do porządku obrad dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa dołączono informacje na temat sytuacji Portu Lotniczego Bydgoszcz. Padły sformułowania o zagrożeniu bankructwem i o potrzebie znalezienia nowej formy funkcjonowania lotniska. Usłyszeć można było również krytyczne uwagi wobec Miasta Bydgoszczy, iż nie skorzystało z wyciągniętej przez Toruń ręki.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 28 październik 2016 11:31

Marszałek chce się pozbyć lotniska za grosze

Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa toczona jest dyskusja o przyszłości Portu Lotniczego Bydgoszcz. Zdaniem marszałka prawo w przypadku braku środków na funkcjonowanie wymaga ogłoszenie upadłości. Marszałek proponuje sprzedaż wszystkich akcji Miastu Bydgoszcz, a tym samym wycofanie się Województwa Kujawsko-Pomorskie.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 28 październik 2016 10:15

Radny chce publicznego rejestru lotów dronów

Profesjonalny bezzałogowy dron służący do wykonywania ujęć z powietrza to wydatek przynajmniej kilku tysięcy złotych. W marketach pojawiały się już jednak promocję pozwalające na zakup latającego statku powietrznego nawet poniżej 200 zł., co sprawia, że do tego sprzętu dostęp mają również amatorzy. Niewłaściwe obchodzenie się z dronem może powodować zagrożenie dla osób zgromadzonych w przestrzenni publicznej, a w skrajnych przypadkach nawet dla ruchu lotniczego. Dlatego też radny Szymon Róg wnioskuje o publiczny rejestr.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu