Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 29 październik 2016

Władze Inowrocławia zachęcają, aby 1 listopada na groby bliskich starać się docierać w miarę możliwości komunikacją miejską. Do takiej decyzji zachęcają darmową w tym dniu komunikacją oraz większą liczbą kursów w rejony cmentarzy. Pozwolić ma to ograniczyć liczbę korków.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 29 październik 2016 11:40

W pułapce terroryzmu?

Medialne doniesienia nie pozwalają nam zapomnieć o zagrożeniu, które swoje krwawe żniwo zbiera na zachodzie Europy. Polsce, z powodzeniem udało się zorganizować w ostatnim czasie dwa duże wydarzenia, Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO, gdzie profesjonalizm i konsekwencja naszych sił bezpieczeństwa uniemożliwiły organizację zamachów. Jak długo jednak uda nam się utrzymać taki stan? Czy jesteśmy przygotowani na sytuację, w której potkniemy się i coś przeoczymy?

Opublikowano w Magazyn

W ostatnim czasie ożyła w naszym regionie dyskusja na temat stworzenia terminalu intermodalnego, do przeładunku kontenerów z transportu drogowego na kolejowy. To powinno cieszyć, żeby jednak przybliżyć Państwu funkcjonalność takiego terminalu pozwolę pozwolę sobie nawiązać do prezentacji prezesa prywatnej firmy PCC Intermodal z konferencji pt. ,,Korytarze Sieci Bazowej TEN-T” w Warszawie, która poświęcona była głównie korytarzowi Bałtyk – Adriatyk.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 29 październik 2016 10:23

Konsekwencje chrztu Mieszka I dla naszej kultury

W czwartek rozpoczęła się na KPSW w Bydgoszczy VII Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja pod hasłem ,,1050-lecie Chrztu Polski a tożsamość narodowa”. Ciekawy wykład poświęcony wpływowi chrztu Mieszka I z 966 roku wygłosił prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk.

Opublikowano w Magazyn

Sieć księgarni Empik prowadzi konkurs, w którym to internauci zdecydują, która ze szkół otrzyma bezpłatnie tysiąc książek. W ścisłej czołówce tej rywalizacji znajduje się Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze (gmina Inowrocław). Do końca rywalizacji pozostał tydzień.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu