Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 03 październik 2016
wtorek, 04 październik 2016 00:43

O bydgoskich Powązkach samorząd nie pamięta

Mniej niż miesiąc pozostał do Wszystkich Świętych. Jest to dobry moment, aby upomnieć się o cmentarz Starofarny, najstarszą bydgoską nekropolię, na którym spoczywa wielu zasłużonych bydgoszczan. Cmentarz od wielu lat woła o gruntowną rewitalizację. Póki co na wołaniu się kończy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem radnego wojewódzkiego Andrzeja Walkowiaka nie wykorzystujemy szansy na budowę platformy intermodalnej opartej na transporcie kolejowym i drogowym. Zamiast tego marszałek województwa kreuje idące bardzo daleko w przyszłość plany związane z budową portu rzecznego w lokalizacji pomiędzy Bydgoszczą i Solcem Kujawskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek, zwany również ,,Czarnym Poniedziałkiem”, w całej Polsce odbywały się protesty przeciwko zaostrzaniu prawa antyaborcyjnego. Bydgoski protest trwał około trzech godzin i przyciągnął około tysiąca osób. Głównie kobiet, ale nie brakowało również mężczyzn. Elementem charakterystycznym protestujących był czarny ubiór.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec ubiegłego tygodnia minister Mariusz Błaszczak wręczył wójtowi gminy Gostycyn Ireneuszowi Kucharskiemu promesę w wysokości 853 tys. zł na przebudowę drogi gminnej z Bagienicy do Bagienicy Wybudowanie. Środki te pochodzą z funduszu przeznaczonego na przeciwdziałanie skutkom niszczycielskiego działania przyrody.

Opublikowano w Regionalne

Na drodze krajowej nr 15 doszło dzisiaj do groźnie wyglądającego wypadku samochodów osobowych. Do szpitala zabrano trzech uczestników tego zdarzenia. Ruch drogowy na DK nr 15 w Wierzchosławicach przywrócony zostanie dopiero po południu. Droga jest całkowicie zablokowana.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 03 październik 2016 11:12

Wybieg dla psów do poprawki. Niesmak pozostanie

Na początku sierpnia zastępca prezydenta Anna Mackiewicz przecięła wstęgę na wybudowanym za 70 tys. zł, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wybiegu dla psów. Ratusz się chwalił, że jest to największy tego typu obiekt w Bydgoszczy. Dość szybko zaczęły napływać jednak negatywne opinie, dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa czworonogów, bowiem teren okazał się nie posprzątany, stąd też znajdowało się na nim pełno odpadków budowlanych.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 03 październik 2016 10:57

LOTTO Bydgostia bezkonkurencyjnie na Mistrzostwach Polski

W Poznaniu odbywały się w weekend EDF Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie. Bezkonkurencyjnie w klasyfikacji medalowej wypadli zawodnicy i zawodniczki LOTTO Bydgostii, nie jest to jednak nic specjalnego, bowiem bydgoski klub tytuł Drużynowego Mistrza Polski zdobywa już 24 raz z rzędu.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu