Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 30 październik 2016

W połowie grudnia wejdą w życie nowe rozkłady jazdy na kolei. Na dzień dzisiejszy nie są one publicznie znane. Radny Andrzej Walkowiak pytał na piątkowym sejmiku, czy istnieje szansa na przywrócenie połączeń Bydgoszcz – Laskowice Pomorskie – Grudziądz? PKP PLK ustala bowiem rozkłady jazdy w konsultacji Samorządem Województwa, który jest organizatorem przewozów na swoim terytorium.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas piątkowej sesji Sejmiku Województwa radny Andrzej Walkowiak odniósł się do kwestii rozdawania przez Województwo Kujawsko-Pomorskie części redakcji ,,gęsich tusz”. Brzmi to może nieco niewiarygodnie, ale zdaniem radnego rozdając mięso marszałek kupuje sobie życzliwość mediów.

Opublikowano w Regionalne

W dniu 1 listopada po raz drugi komunikacja miejska w Bydgoszczy będzie bezpłatna dla wszystkich. Ratusz zachęca wszystkich udających się tego dnia na groby, do korzystania z transportu zbiorowego, w celu uniknięcia korków, które towarzyszą dojazdom na cmentarze.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 30 październik 2016 17:42

Zawisza zafundował swoim kibicom triller

Niebiesko-czarni byli bliscy zakończenia pierwszej połowy wysokim prowadzeniem i wówczas jak to się mówi popularnie, byłoby po meczu. Piłkarze Skry Paterek nie chcieli być jednak dla wicelidera chłopcem do bicia, podejmując równą walkę, dzięki czemu goście o trzy punkty musieli walczyć do samego końca.

Opublikowano w Sport

Problem dzikich wysypisk śmieci w naszym mieście pojawia się cyklicznie. Winę ponosi przede wszystkim czynnik ludzki, bowiem to ludzie wpadają na pomysły wyrzucania odpadów do lasu. W piątek wręcz pokazowo osobę wyrzucającą odpady do lasu potraktowali funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu