Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 31 październik 2016
wtorek, 01 listopad 2016 00:37

Dzień Wszystkich Poetów

Ostatnio zapytany o mojego ulubionego poetę, odpowiedziałem po krótkim namyśle, że mam ich trzech. Wymieniłem Zbigniewa Herberta, Wojciecha Wencla i Jarosława Marka Rymkiewicza. Dziś myślę, iż dokonałem właściwego ich doboru.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 01 listopad 2016 00:08

W Inowrocławiu i powiecie kwestują

Coraz popularniejsze w Polsce są kwesty organizowane w okresie Wszystkich Świętych na naszych nekropoliach, których celem jest ratowanie najstarszych nagrobków, które w dużej mierze budują klimat cmentarzy. Polacy natomiast coraz chętniej wspomagają tego typu inicjatywy. Dzisiaj kwesty odbywają się na inowrocławskich cmentarzach oraz w Pakości.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 01 listopad 2016 00:04

Dzisiaj obchodzimy Wszystkich Świętych

Jest to święto przede wszystkim katolickie, ale w polskiej tradycji tak naprawdę tego dnia na groby idą wszyscy niezależnie od wyznania. Tego dnia wspominamy naszych bliższych i dalszych zmarłych. Pamiętamy też w sposób szczególny o osobach publicznych, które w ciągu ostatniego roku odeszły.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 31 październik 2016 21:22

Zatrzymać to co przemijające

Poniedziałek był pierwszym kulminacyjnym dniem tegorocznej kwesty na ratowanie cmentarza Starofarnego. Pieniądze na ratowanie tych ,,Bydgoski Powązek” zbierano również na cmentarzu Nowofarnym. We Wszystkich Świętych kwesta prowadzona będzie na cmentarzu Starofarnym i komunalnym przy ulicy Wiślanej w Fordonie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 31 październik 2016 17:53

Skrót meczu: Skra Paterek – Zawisza Bydgoszczy

Prezentujemy nasz siedmiominutowy skrót filmowy z wczorajszego meczu pomiędzy Skrą Paterek i Zawiszą Bydgoszcz. Obrazuje on, iż przez dużą część meczu gra była wyrównana. Niestety trudne warunki sprawiły, iż nie udało nam się uchwycić wszystkich bramek.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 31 październik 2016 17:21

UE i Kanada podpisały umowę CETA

Niedzielny szczyt Unia Europejska – Kanada przyniósł podpisanie umowy o wolnym handlu CETA. W ostatnich dniach podpisanie umowy blokował parlament Walonii (belgijski region). CETA ma znieść około 99% ceł we wzajemnym handlu. Od stycznia obowiązywać będą przepisy tymczasowe, bowiem do pełnej ratyfikacji umowy potrzebne będzie poparcie większości parlamentów państw tworzących Unię Europejską.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 31 październik 2016 12:47

InLOT wyróżniony przez marszałka

Za budowanie wizerunku marki turystycznej województwa kujawsko-pomorskiego wyróżniona została tytułem Odkrywcy 2016 Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna. Wyróżnienie dyrektor InLOT wręczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, podczas odbywającej się w Toruniu obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 31 październik 2016 12:25

Jest już przetarg na budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej

Urząd Miasta Bydgoszczy dzisiaj ogłosi przetarg na wykonanie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Inwestycja polegać będzie na wydłużeniu przebiegu drogi wojewódzkiej biegnącej wzdłuż Mostu Uniwersyteckiego do ulicy Wojska Polskiego o kolejny odcinek w kierunku alei Jana Pawła II i ulicy Glinki. Zdaniem ratusza usprawni to dojazd do dzielnicy Glinki oraz Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu